"Czy to już jest idealny GPS?????"

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Postprzez oki44 » Cz, 03 kwi 2008 12:11

Wymyślanie idealnych cech i funkcji odbiornika to fajna zabawa i warto się w to bawić. Niestety, mam zbyt małe doświadczenie
aby się w tym temacie wypowiadać.

Ale... posiadając małe doświadczenie, widzę że "GPS-ologia" jest dziedziną dla dość zaawansowanych i doświadczonych użytkowników.
Wiele rzeczy robi się bardzo "ręcznie", używa się wielu programów pomocniczych aby obejść blokady Garmina.
Wymaga to wiele nauki i w zasadzie - tworzy cały dział wiedzy, aby pewne rzeczy zrealizować. Tak też było z pierwszymi komputerami,
które posłuszne były tylko bardzo wtajemniczonym. Dziś to się diametralnie zmieniło, wszelkie funkcje są intuicyjne.
Zauważcie: w Googlach piszemy tak zapytanie, jak byśmy rozmawiali z kolegą, i wyszukiwarka to rozumie.

Ale do rzeczy.
Marzy mi się niezależny od Garmina (jeden!) program, który w przejrzysty, automatyczny sposób realizował by wszelkie
działania na plikach , mapach itp
. Dopiero wtedy odbiornik GPS przestał by być wielką niezrozumiałą techniką, a zawitał by "pod strzechy".

I tak naprawdę, to jest pewnie do zrealizowania, i nie zależy od jakiejkolwiek polityki firm produkujących urządzenia, ale od nas samych :D
Tych mądrzejszych w temacie, oczywiście... :D
Obrazek
Colorado 300 i zero doświadczenia
Avatar użytkownika
oki44
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr, 05 mar 2008 17:41
Lokalizacja: Kwidzyn

Postprzez Bolek1 » Cz, 03 kwi 2008 12:15

oki44 napisał(a):I tak naprawdę, to jest pewnie do zrealizowania, i nie zależy od jakiejkolwiek polityki firm produkujących urządzenia, ale od nas samych :D
Tych mądrzejszych w temacie, oczywiście... :D

Tak, tak.... Ja też dołączam się do "wchodzenia na ambicję" paru kolegom z forum (oczywiście wiemy o kogo chodzi) :lol:
Pozdrawiam! Krzychu.
Vista HCx + Topo_PL_100 + UMP-pcPL-topo oraz parę innych map
Bolek1
Bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:52
Lokalizacja: Zawadzkie

Postprzez Bas » Pt, 04 kwi 2008 9:00

Idealny gps powinien miec mozliwosc wgrywania dodatkowych punktow - importu wiekszej ilosci danych, niz tylko wstawianie pojedynczych punktow.

Rozumiem, ze dla garminow jest to standard.
Niemniej jednak dolacze do tego tematu ta oczywista mysl - znajomy kupil gps (marki nie wspomne) i nie ma w nim takiej funkcji (az niemozliwe).
Moze ktos przed wyborem gps zajrzy do tego watku i zwroci uwage rowniez na taka opcje w gps.

Idealny gps powinien tez obslugiwac trasy.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez beetle-m » Pt, 04 kwi 2008 9:52

Jeżeli wszyscy piszemy list do Św. Mikołaja - to i ja.
Doświadczenia sprzętowe mam skromne, tylko nuvi (250W i 350 okazyjnie) ale brak mi w nich funkcji w stylu "Skrót do ..." , wyciągniętej na ekran główny.
Przykład zastosowania.
Zmiana mapy (nuvi 250W) wymaga "pukcięcia" (kluczyk->ustawienia->kursor_w_dół->mapy->mapy info-> i ufff mogę cos zmienić.
Ale w czasie jazdy ... kłopotliwe :?
Jedna (max. dwie) ikonka na "pulpicie" nuvi z możliwością przypisania ścieżki do konkretnego miejsca byłoby Mikołaju ... jak ... jak ... w Nokii :D
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Postprzez Maciej S » Pt, 04 kwi 2008 11:18

Czy nie można wprowadzić do GPS funkcji wyłączenia ekranu, jeśli to pozwolo zaoszczędzić energię ?
Maciej S
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn, 07 sty 2008 10:59

Postprzez Bas » Pt, 04 kwi 2008 11:29

w turystycznych gps jest mozliwosc szybkiej zmiany stopnia podswietlenia ekranu. Bez podswietlenia (w dzien na szlaku wystarczy) zuzycie pradu jest niewielkie, a mapa caly czas jest widoczna.

Przy okazji ergonomii: w ekranach dotykowych korzystna bylaby taka organizacja menu, ktora zapewni dotarcie do 90% funkcji w najwyzej 2-3 puknieciach w ekran. Przydatne tez sa dodatkowe guziki (w obudowie) ze zmiennymi funkcjami (bez ekranu dotykowego) lub z programowalnymi funkcjami (przy ekranie dotykowym).
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez frankie » Wt, 08 kwi 2008 23:12

do "koncertu życzeń" dołączyłbym jedną, wręcz banalną, tanią i niezawodną funkcję... i myślę, że wielu użytkowników się ze mną zgodzi: ultrajasną diodę LED uruchamianą prostym przełącznikiem.

dlaczego ? bo nie raz wybrałem się z GPSem w podróż, ale bez latarki lub baterie w latarce "się akurat skończyły".

proste i utylitarne, do wprowadzenia bez żadnych nakładów na R&D.
Pozdrawiam,
frankie
frankie
Początkujący
 
Posty: 69
Dołączył(a): So, 12 maja 2007 17:46
Lokalizacja: Wawa

Postprzez CHRIS GD » So, 28 cze 2008 10:36

Ja bym tez sie dołozył :) do idealnego odbiornika przydała by sie idealna mapa turystyczna prowadzaca za reke :P i czesto aktualizowana .
60CSx +2+1GB,GPmapa+akuSanyo2700
CHRIS GD
Początkujący
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 10 maja 2008 15:11
Lokalizacja: POMORSKIE

Postprzez t8mi » So, 28 cze 2008 18:45

No to kolej na mnie. Jadąc sobie spokojnie rowerkiem i co chwile zatrzymując się na zrobienie jakiejś fotki wpadł mi do głowy jeden pomysł, jak to by było wspaniale gdyby Garmin dołożył autokalibrację kompasu :)
Pozdrowionka Tomek.

(Rower: było min 55 km/h jest max 15 km/h po lesie
& GPS: był eTrex VistaCx już jest GPSMap 76CSx ; )
Avatar użytkownika
t8mi
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:26
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez Bolek1 » Pn, 30 cze 2008 9:40

A ja dołożyłbym funkcję masażu - przecież podczas wycieczki bardzo się przydaje :D , no i mógłby jeszcze mieć funkcję klimatyzatora i piecyka grzwczego, ale nie gazowego tylko elektrycznego, aaaaaaaaaa.......... i jeszcze parktronic no i pilot - nie mylić z lotnikiem :lol:
Pozdrawiam! Krzychu.
Vista HCx + Topo_PL_100 + UMP-pcPL-topo oraz parę innych map
Bolek1
Bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:52
Lokalizacja: Zawadzkie

Poprzednia strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron