Warsztaty UMP-owca. Tatry, maj 2007

O tym, że z GPSów najlepiej korzystać z dala od domu oraz komputera, za to koniecznie w tym samym wspaniałym towarzystwie.

Moderator: GPS Maniak

Postprzez Guzik » So, 02 cze 2007 13:19

Witam Mistrza, uczestników i przyglądających się z daleka "Warsztatom UMP-owca. Tatry, maj 2007".
Było wspaniale - merytorycznie i towarzysko. Cieszę się bardzo, że mogłem Was poznać i mam nadzieję, że jeszcze nie jedno piwko razem wychylimy. Już zaczynam namawiać żonę na październikowe Bieszczady.

Pozdrawiam i do zobaczenia!

PS. Może odważę się pokazać jakieś zdjęcia na forum ;)
(warsztaty przeciągnęły się do czerwca)
Pozdrawiam,

Przemysław (Guzik) Guzinski
GPSmap 62s, UMP PCPl, Góry_PL, PL Topo, GPSWielkopolska
Avatar użytkownika
Guzik
Bywalec
 
Posty: 425
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:01
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Magnoom » So, 02 cze 2007 13:35

Czekam z niecierpliwością na relację zawierającą zdjęcia :D
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez dijim » N, 03 cze 2007 9:18

Guzik napisał(a):Witam Mistrza, uczestników i przyglądających się z daleka "Warsztatom UMP-owca. Tatry, maj 2007".)

Dołączam do powitań i podziękowań - zarówno dla Mistrza, jak i dla wszystkich kursantów.

Guzik napisał(a):Było wspaniale - merytorycznie i towarzysko. Cieszę się bardzo, że mogłem Was poznać i mam nadzieję, że jeszcze nie jedno piwko razem wychylimy.

Potwierdzam - było wspaniale. Szkoda tylko, że marne zdrowie i kondycja nie pozwoliły mi dotrwac do końca (czytaj: do rana.)
Mam nadzieję na ponowne spotkanie w październiku.

Jurek, wypiliśmy Twoje zdrowie z rodziną Lecha. Lechu już nie przyjmował piwa :( :!:
Pozdrawiam
Janusz Mroczek (DiJiM)
(Maniak od 04.2007)60CSx+GPMapa+UMP_PcPl+Topo_PL_100
Nuvi760+GPMapa+CNE2008
dijim
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn, 02 kwi 2007 11:45
Lokalizacja: Katowice

Postprzez jerzy » N, 03 cze 2007 10:50

Do podziękowań dołączam się i ja.
dijim napisał(a):Szkoda tylko, że marne zdrowie i kondycja nie pozwoliły mi dotrwac do końca (czytaj: do rana.)
Kondycja i zdrowie chyba jednak nie takie marne, co widać było na grani.
dijim napisał(a):Jurek, wypiliśmy Twoje zdrowie z rodziną Lecha. Lechu już nie przyjmował piwa :( :!:
Dzięki, :) A Lechu już był po trzeciej nocy. I to do rana wszystkie trzy :) :), więc trudno się dziwić.
Dysk mam dla Ciebie gotowy, daj tylko znać kiedy i gdzie.
Pozdrawiam, jerzy
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Postprzez Kazimierz Mrówka » N, 03 cze 2007 13:04

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych uczestników warsztatów!

Żałuję, że nie mogłem uścisnąć na pożegnanie ręki Jerzego (wstałem za późno) i Janusza (wstałem zbyt wcześnie). Dlatego teraz dziękuję Wam za okazję spędzenia z Wami kilku nadprzyrodzonych chwil. Pozdrawiam też Wasze wyrozumiałe małżonki.

Było wprost rewelacyjnie: wykłady Lecha, ćwiczenia, dyskusje patriotyczno-religijno-filozoficzne dla wytrwałych do rana, chodzenie po górach. Pogoda nie do końca dopisała, ale zdaje się, że nikt tego nie zauważył.

Myślę, że warto byłoby wrzucić kilka fotek na forum, ale może nie tych obrazujących warsztaty w zasiekach butelek z piwem :wink:
W każdym bądź razie, proszę Cię, Przemku, o przesłanie fotek na maila.
Kazimierz Mrówka
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 31 mar 2007 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez GPS Maniak » N, 03 cze 2007 17:28

Uff ! W końcu doszedłem do siebie :wink:

Chciałbym na wstępie podziękować wszystkim, którzy przybyli na pogawędki o mapach.
Zarówno wyjadaczom (Jerzy) jak też mniej doświadczonym Garmino/UMP-owco Maniakom.
Chciałbym też przeprosić tych, którym podczas dyskusji filozoficzno religijno politycznych nadepnąłem na odcisk :oops:

Ponadto, szczególne przeprosiny należą się Januszowi, z którym nie byłem już w stanie wypić ostatniego browarka. Niestety okazuje się, że w moim przypadku brak kondycji w górach to nic w porównaniu z tym, jak bardzo już mnie męczą kilkudniowe "nocne Polaków rozmowy" :D

Po tym przydługawym wstępie, krótkie podsumowanie: Byliście wspaniali :!: Znów okazało się, że ludzie mający podobne zainteresowania (miłość do gór i do zabawek typu GPS) potrafią ze sobą porozmawiać na każde tematy. Wydaje się też, że w sprawach merytorycznych plan wykonaliśmy w 100%. Pokazałem jak powstawała Topo_100_PL. Pokazałem jak przy zastosowaniu identycznej metodologii wykonać dla własnych potrzeb arkusz dowolnej mapki topo 1:100k. A co najważniejsze jak taką mapkę - w zależności od stopnia szczegółowości - zrobić (przy odrobinie wprawy) w jeden, góra 3 wieczory.

Dla tych, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu - mini fotoreportaż.

Jak widać po papierach, które trzymają w ręku niektórzy uczestnicy spotkania - były materiały szkoleniowe i konspekty, a zatem to naprawdę było spotkanie poświęcone UMP-owaniu (dokładniej: TOPOwaniu)

Obrazek

Atmosfera była przesympatyczna,

Obrazek

a omawiane szczegóły naprawdę interesujące

Obrazek

-------------------------------

A pogoda ? No cóż. Pod koniec tygodnia miały być Warsztaty, zatem pogoda faktycznie była ( na zamówienie ! :wink: ) warsztatowo barowa. W pierwszej połowie tygodnia było lepiej i poza deszczem i mgłą było od czasu do czasu coś widać:

Na Grzesiu

Obrazek

Polana Chochołowska widziana z okolic Rakonia

Obrazek

Pod Wołowcem

Obrazek

Dol. Jaworzynki i Giewont widziane ze Skupniów Upłazu

Obrazek
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez yacca » N, 03 cze 2007 20:11

Mam nadzieję, że - mimo wszystko - "sprzedacie" nam nieco Tips & Tricks z tego spotkania ;) Szkoda by było, żeby materiały przygotowane przez Lecha rozeszły się tylko w kameralnym gronie ;) W końcu "większa świadomość topograficzna" forumowiczów, to lepsze mapy dla nas wszystkich :)
Ja, chociaż nie byłem - i tak jestem pełen podziwu dla Lecha, że wciąż Mu się chce i zawsze można liczyć na Jego pomoc.

Respect!
Obrazek
yacca
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Cz, 10 maja 2007 12:09

Postprzez Guzik » N, 03 cze 2007 21:58

Oto zapowiadane zdjęcia, jak widać - pogoda była barowa (kliknięcie otwiera powiększenie):

Obrazek - Jerzy i Kazimierz - podejście pod Kończystą
Obrazek Obrazek - gdzieś na Jarząbczej Przełęczy
Obrazek - widok z Jarząbczej Przeł. w kier. Kończystej
Obrazek - drugie śniadanko na Jarząbczym
Obrazek - widok w kier. Rakonia
Obrazek - Na Grzesiu
Obrazek - fotka z Mistrzem
Obrazek Obrazek - i ciężka praca "warsztatowa"

Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam i do zobaczenia w realu.
Pozdrawiam,

Przemysław (Guzik) Guzinski
GPSmap 62s, UMP PCPl, Góry_PL, PL Topo, GPSWielkopolska
Avatar użytkownika
Guzik
Bywalec
 
Posty: 425
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:01
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ZYSKI » Pn, 04 cze 2007 4:54

Widze, że spotkanie udane, impreza przednia, przykro ze nie mogłem byc z Wami. Niestety sprawy rodzinne nie pozwoloły.

Pozdrawiam wszystkich
POZDRAWIAM
N 50 29 621
E 16 64 911
Colorado+iPhone + fenix 3HR
ZYSKI
Bywalec
 
Posty: 540
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 12:46
Lokalizacja: Bystrzyca Klodzka

Postprzez GPS Maniak » Pn, 04 cze 2007 15:26

W uzupełnieniu Warsztatów .....

Wspominałem, że korzystanie z różnych źródeł powoduje, że poszczególne obiekty częstokroć są dość mocno przesunięte względem siebie - np. szlak biegnący obok drogi.

To charakterystyczna cecha produktów "wyprodukowanych" na różnych danych źródłowych. Oto przykład, że najnowsze produkty komercyjne też nie są wolne od tych wad:

Obrazek

To najnowsza mapa Czech w wersji TOPO. Widać szlak przesunięty o ok 40m od ścieżki. Błąd co prawda nie jest tak duży jak to czasami zdarza się na moich mapach, ale jest. Dodam, że to na pewno błąd, a nie zamierzony efekt - co widać po przeanalizowaniu większych połaci mapy.

Słowacka mapa TOPO w wersji 2 w sensie technicznym jest znacznie bliższa mojemu sercu niż TOPO Czech. W przeciwieństwie do opisywanej na mojej www wersji 1.o mapa ma poprawione - sensowne warstwice (więcej ! ma pełną obsługę danych wysokościowych) , a co najważniejsze routing - podobnie jak w przypadku mojej Topo_PL_100 biegnie ...... po szlakach :D

Niestety zdarzają się kuchy na węzłach i wędrówka z przełęczy pomiędzy Grzesiem, a Rakoniem na Przeł. Bobrowiecką byłaby co najmniej dziwna :wink:

Obrazek

Obie mapki są pobrane z linków podanych w innym miejscu Garniaka ( http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=3364#3364 ) i obie uruchomione z kluczem DEMO. Dla ułatwienia dodam, że na dysku lądują jako FAM 795 i 716 i poza MapSourcem można je spokojnie obejrzeć w MapEdit.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Wieslav » So, 23 cze 2007 11:45

Tylko pozazdrościć ( w pozytywnym znaczeniu ) wszystkim uczestniką takiego udanego spotkania!
Przykre dla mnie że niestety nie mogłem w tym uvzestniczyć.
POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW TEGO SPOTKANIA.
8)
P.S. Miło mi że znów powróciłem do grona Maniaków Garmina.
Wieslav
GPSmap 76CSx+CNE NT 9+GPMapa 5+UMP-Wawa+Topo_PL_100 oraz ASUS MyPal A636N+AutoMapa Europe+iGO-2006+GPS Tuner 5
Toshiba Qosmio F30-140 Windows XP MCE - T7200; RAM 2x1024 533MHz; HDD 120GB; GF7600
Avatar użytkownika
Wieslav
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:10
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do Spotkania integracyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości