Projektowanie tras rowerowych

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Projektowanie tras rowerowych

Postprzez krzysiek » Wt, 22 maja 2007 20:06

A wogóle to polecam tę stronkę:http://gps.bikebrother.com/artykul.aspx

Pozdrawiam
krzysiek
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 22 maja 2007 19:49
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez doktorek » Wt, 15 kwi 2008 21:17

A ja polecam też: www.mtbbeskidy.pl !!!!!
Tworzą ją osoby również obecne na www.bikebrother.pl, to zapaleni MTB-kolarze, użytkownicy GPS, a przy tym są "lokalnymi patriotami" i robią naprawdę dobrą robotę.
Avatar użytkownika
doktorek
Bywalec
 
Posty: 105
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 15:55
Lokalizacja: Katowice

Postprzez prozor » Wt, 26 sie 2008 22:17

No to ja polecę swoje okolice - właściwie to głównie po to projektowałem mapę, żeby jeździć rowerkiem ;).

Co to ma wspólnego z tematem wątku i działem "Na sportowo"? Bardzo dużo. Umiejętnie projektując mapę można bardzo ułatwić i uprzyjemnić sobie rowerową nawigację. Przykład? A proszę bardzo.

Popatrzcie na zrzut niewielkiej części mojej mapki a na niej ślad prościutkiej trasy (zaledwie ok. 23 km):
Obrazek
żeby było ciekawiej, proszę popatrzeć na profil wysokości tej traski:

Obrazek
ładne prawda? Nie jest to może MTB a raczej turystyczne XC, ale właśnie takie trasy lubię. Tym bardziej, że to żaden (fuj!) asfalt, a szutrówka, leśna lub polna droga.

Mapka oczywiście dostępna tu:
http://mapcenter2.cgpsmapper.com/mapview.php?id=1911


Nieco inny wariant trasy, prowadzącej częściowo po szlakach: niebieskim, czerwonym, zielonym [...] o długości nieco ponad 30 km przedstawiam poniżej:

Obrazek

Profil wysokości:
Obrazek

Trasa na południe o długości nieco ponad 32 km (prawdę mówiąc więcej, bo początek się nie zarejestrował...):

Obrazek

Profil wysokości:
Obrazek

Trasa na wschód - długość nieco ponad 36 km:
Obrazek

Profil wysokości:
Obrazek


Choć wykresy są robione na podstawie przejechanej trasy, to jednak gdy dysponuje się danymi wysokościowymi DEM (np. ze strony Gpsmaniaka lub dokładniejsze z gpmapy topo) można dość dokładnie określić nie tylko ilość km czekających nas na trasie ale również jak trasa będzie wyglądać pod względem wysokościowym. Czyli na tej podstawie można określić jak rozłożyć siły, ile zabrać wody, prowiantu ;) i tak dalej i tak dalej...

Dlatego tak bardzo zależało mi na mapie moich okolic, która dysponowała by routingiem i danymi wysokościowymi. A że o komercyjnej czy też darmowej mapce (o wystarczającej dokładności) mogłem sobie co najwyżej pomarzyć, należało podkasać rękawy i zabrać się za zrobienie własnej.

Przyjemne, prawda? Szczerze mówiąc, patrząc po profilach wysokości, aż się nie chce wierzyć, że to są tereny nizinne. Po prostu, nie ma to jak tereny polodowcowe :)
Serdecznie zapraszam :)
Ostatnio edytowano Śr, 27 sie 2008 9:38 przez prozor, łącznie edytowano 1 raz
Vista HCx, Nuvi 2595 (plus ecoRoute HD), Edge 810, Edge 520.
Avatar użytkownika
prozor
Bywalec
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pt, 20 cze 2008 20:58
Lokalizacja: Sulęcin

Postprzez miki » Śr, 27 sie 2008 9:30

prozor napisał(a):Przyjemne, prawda? Szczerze mówiąc, patrząc po profilach wysokości, aż się nie chce wierzyć, że to są tereny nizinne. Po prostu, nie ma to jak tereny polodowcowe :)


Bez przesady, profil profilem, ale wystarczy spojrzeć na różnicę wysokości żeby się zorientować, że to nie góry. ;-P
Avatar użytkownika
miki
Bywalec
 
Posty: 140
Dołączył(a): Wt, 22 kwi 2008 8:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez prozor » Śr, 27 sie 2008 12:02

A kto tu pisał o górach? Toż to napisałem, że nie jest to MTB tylko turystyczne XC :P
Vista HCx, Nuvi 2595 (plus ecoRoute HD), Edge 810, Edge 520.
Avatar użytkownika
prozor
Bywalec
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pt, 20 cze 2008 20:58
Lokalizacja: Sulęcin

Postprzez pocio » Śr, 27 sie 2008 13:11

miki napisał(a):
prozor napisał(a):Przyjemne, prawda? Szczerze mówiąc, patrząc po profilach wysokości, aż się nie chce wierzyć, że to są tereny nizinne. Po prostu, nie ma to jak tereny polodowcowe :)


Bez przesady, profil profilem, ale wystarczy spojrzeć na różnicę wysokości żeby się zorientować, że to nie góry. ;-P

Ciekawszy profil można z lasku wyciągnąć wystarczy przejechać końcówkę maratonu krakowskiego.
połowa problemów odłożonych rozwiązuje się sama
pozdrawiam
pocio
B&K Herbapol rowerowanie.pl
Edge 705; Nuvi 1200T
pocio
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt, 08 sie 2008 10:30
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron