Kenwood DNX5220 od podszewki.

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Kenwood DNX5220 od podszewki.

Postprzez Erbi » Pn, 08 wrz 2008 13:00

Jako nowa osoba na tym forum witam wszystkich Szanownych Forumowiczów.
Poszukuję polskiej instrukcji do zestawu multimedialnego Kenwood DNX-5220 BT. Miałem pecha kupić zestaw bez anteny GPS i instrukcji obsługi. Przy okazji może ktoś z Szanownych Kolegów wie z jaką wtyczką powinienem kupić antenę GPS do tego urządzenia. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

ErBi
Ostatnio edytowano Śr, 12 lis 2008 12:47 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmieniono tytuł wątku i przesunięto do działu Na Drodze.
Erbi
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 08 wrz 2008 12:54

Postprzez EGON » Pn, 08 wrz 2008 20:27

Witam Cię Erbi.
Być może nie zwróciłeś uwagi, ale jest to forum tematyczne konkretnie Garmina, a nie nawigacji ogólnie. Pewnie na innym forum będziesz miał więcej przydatnych odpowiedzi.
Gdybyś jednak kiedyś zmienił nawigację na Garmina to wal śmiało. :wink:
Pozdrawiam, Piotr

GPSMap 60CSx + PL_TOPO + Walker mapset + UMP pcPL + kilka innych map
Nüvi 3490LM + UMP pcPL + CNE
Huawei Mate 10 Lite Android 8.0.0
Avatar użytkownika
EGON
Garniak
 
Posty: 1161
Dołączył(a): So, 26 kwi 2008 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez frasun » Pn, 08 wrz 2008 20:31

EGON napisał(a):Gdybyś jednak kiedyś zmienił nawigację na Garmina to wal śmiało. :wink:

DNX to garmin od kenwooda. ;)
Odpowiadając na pytanie nie wiem, czy jest polska instrukcja. Zapytaj w kenwoodzie. Obsługa nie różni się od nuvich, więc możesz pomagać sobie instrukcją od nuviego.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez EGON » Pn, 08 wrz 2008 22:31

A to przepraszam. Nie wiedziałem o tym.
Pozdrawiam, Piotr

GPSMap 60CSx + PL_TOPO + Walker mapset + UMP pcPL + kilka innych map
Nüvi 3490LM + UMP pcPL + CNE
Huawei Mate 10 Lite Android 8.0.0
Avatar użytkownika
EGON
Garniak
 
Posty: 1161
Dołączył(a): So, 26 kwi 2008 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez p@dre » N, 21 wrz 2008 19:48

Instrukcja do dnx5220 i (BT) jest ... wyslij mail z prosba do centrali kenwood'a w holandii. Wysla ci dwa pliki pdf.... na krajowego dystrybutora nie masz co liczyc ;(

antena z wtyczka taka sama jak do innych garminow montowanych w zabudowie samochodu.
p@dre
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt, 05 sie 2008 19:19

Postprzez beetle-m » Pn, 29 wrz 2008 8:19

A może tu: :arrow: http://manual.kenwood.com/en_contents/search/keyword :wink:

Masz tam trzy linki do plików PDF dla DNX5220BT:
http://manual.kenwood.com/en_contents/a ... load/6522/ (1.1 MB)
http://manual.kenwood.com/en_contents/a ... load/6548/ (296 KB)
http://manual.kenwood.com/en_contents/a ... load/6569/ (5.93 MB)

Beetl(e)dit: A przy okazji - do właścicieli. Czy DNX5220BT ma slot na karty SD ?
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re:

Postprzez Niewe » Śr, 22 paź 2008 14:48

beetle-m napisał(a):Beetl(e)dit: A przy okazji - do właścicieli. Czy DNX5220BT ma slot na karty SD ?


Tak bardzo chciałem Ci udzielić odpowiedzi na to pytanie, że aż sobie takowy kupiłem ;-)
Niestety wejścia na SD nie stwierdzono :roll: . Moduł GPS jest wbudowany, na zewnątrz podłącza się tylko antenę. W instrukcji stoi, że wszelkie aktualizacje robi się za pomocą CD lub DVD. Dla mnie trochę nonsens zważywszy, że jest bluetooth, więc jak już to podłączę to spróbuję rozkminić. Może nie obejść się bez kolejnych pytań na forum ;-)
Pozdrawiam
Piotrek

PS.
W instrukcji nie znalazłem też nic na temat pojemności pamięci wewnętrznej. Zobaczymy jak to wyjdzie, bo chciałbym spróbować uzbroić sprzęt w moją ulubioną mapę tj. UMP-pcPL
Vista Etrex Cx + UMP-pcPl + Topo_PL_100 + dużo, dużo innych z mapcenter i od dobrych ludzi
Kenwood DNX 5220BT + CNE2008 + UMP-pcPL
Edge 800 (soft. ver. 2.20) ze wszystkimi bajerami ;)
Niewe
Bywalec
 
Posty: 198
Dołączył(a): Pt, 29 cze 2007 23:26
Lokalizacja: WuWua

Re: Instrukcja Kenwood DNX5220

Postprzez beetle-m » Śr, 22 paź 2008 15:04

Niecierpliwie czekam na wszelkie spostrzeżenia i uwagi. 8)
O braku slotu kart SD już też doczytałem. W kwestii pamięci obiło mi sie o uszy, że podobno 8GB (ten news wymaga jednak koniecznie potwierdzenia).
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Instrukcja Kenwood DNX5220

Postprzez beetle-m » Pn, 27 paź 2008 15:26

Pojawił się Software Update dla Kenwood'a DNX 5 series.

:arrow: DNX 5 Series software version 2.50 as of October 15, 2008

Changes made from version 2.40 to 2.50:
Fixed remote update behaviour when powered accessory is attached.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Instrukcja Kenwood DNX5220

Postprzez Niewe » Śr, 12 lis 2008 10:17

Sprzęt wreszcie podłączyłem, a jako, że na grupie wiele raczej o nim nie ma, pokuszę się o mały test/recenzję:

Ogólne
Stację podłącza się bez większych problemów w kieszeni 2DIN. W zestawie jest ramka, jednak nie do każdego auta będzie pasować. Ja musiałem zastosować ramkę od stacji Alpina, lekko zmodyfikowaną nożykiem :-). Do niektórych modeli aut można dokupić w Kenwoodzie ramkę dedykowaną pod konkretny model. Całość wygląda porządnie i estetycznie.

Ekran
Zaparkowałem auto tyłem na wschód i rano, kiedy słońce było jeszcze nisko pofatygowałem się do niego z kawką :wink: Stację mam zamontowaną bardzo wysoko, więc była pięknie oświetlona przez słońce. Na początku bez niespodzianek. Radio wyglądało jakby się w ogóle nie włączyło. Dopiero po zacienieniu mogłem odpalić Ustawienia i trochę pogmerać. I stała się jasność! Po podkręceniu kontrastu i jasności, w pełnym słońcu, ekran był w absolutnie czytelny 10/10
W takich ustawieniach nie da się wprawdzie jeździć po ciemku, ale i to zostało sprytnie rozwiązane. Istnieje opcja zapamiętania dwóch różnych ustawień ekranu i zsynchronizowanie tego albo ze światłami w samochodzie, albo z ustawieniami nawigacji. Proste i logiczne.

Czułość/antena
Antena dostarczana jest w zestawie razem z samoprzylepną płytką magnetyczną, do której się "przylepia" samą antenę. U mnie zostało to zamontowane pod deską rozdzielczą za radiem. Montaż odbywał się w wolnostojącym, zamkniętym garażu, z jednym małym okienkiem. Nie wiem jak to możliwe, ale chwile po odpaleniu, pozycja auta została precyzyjnie określona :shock: , a widoczność satelitów była bardzo dobra.

Nawigacja
Wybór docelowego punktu podroży przypomina mi ten z Visty (nigdy nie miałem żadnego Nuviego więc nie mam jak tego do nich porównać). Albo wybieramy jakiś punkt mając do wyboru kilka katalogów POI, w tym również własne, albo wpisujemy adres. Tutaj porażka. System nie podpowiada jak to ma miejsce w TomTomie tylko czeka aż się wprowadzi prawie cała nazwę. Niby potem zapamiętuje ostatnio wprowadzone i nie trzeba w kółko wpisywać 'Warsza", ale i tak MSZ średnio jest to rozwiązane. Do wyznaczonej trasy można dodawać punkty pośrednie, przy czym sami określamy gdzie ulokować nowy punkt. Pomiędzy już wczytanymi, czy na końcu. Można też "zoptymalizować" trasę automatycznie i wtedy system sam zaplanuje kolejność.
Pola informacyjne wyświetlane obok mapy można dowolnie konfigurować oraz zmieniać ich wielkość.
W każdej chwili możemy też wyznaczyć objazd. Wybieramy tylko długość objeżdżanego odcinka i system modyfikuje trasę.

Mapy
Fabrycznie wbudowany jest City Navigator 2009. Na początku zrobił na mnie spore wrażenie. Dokładność i ilość podrzędnych dróg w tym również szutrowych, przynajmniej w mojej okolicy jest imponująca. Rozczarowanie przyszło po pierwszych testach w terenie. System bez żenady prowadzi po szutrach mimo załączonej opcji ich unikania, nawet w ustawieniu trasa "najszybsza". Do tego usilnie mnie namawia do przejazdu przez Kampinoski Park Narodowy i to po drogach na stałe zagrodzonych szlabanami. Nie wiem jakie jest przeznaczenie CNE, ale moim zdaniem zdecydowanie nie do samochodu. To raczej mapa na trekingowy rower :?

Komunikacja
Stacja ma moduł bluetooth i wyjście miniUSB z tyłu. Na pierwszy ogień poszedł bluetooth. Z menu odbiornika wybrałem dodawanie urządzeń i bez problemu odnalazł się laptop. Na laptopie Vista wykonała parę tajemniczych operacji i całość została w 10 sek połączona razem. w MyBLuetoothPlaces pojawił się folder 5220BT. Niestety jedyne co w nim widać to folder UpdateFTP. Potem w instrukcji doczytałem, że istnieje opcja updejtu firmware przez bluetooth bez potrzeby wypalania do tego specjalnej płytki. Nawet sprytnie.
Podłączenie laptopa przez miniUSB jest wykrywane przez stacje i tu mamy dwie opcje: Tryb Garmin i Tryb Dysku Masowego. Przegląd dysku wykazał:
EDIT:
1.67 Gb zajęte
1.10 Gb wolne
2.78 Gb razem
Podłączenie w trybie Garmin powoduje, że stacja jest widoczna w MapSourcie jak zwykła Vista. Na próbę wczytałem parę arkuszy UMP-pcPL i śmiga bez problemu, aczkolwiek tak jak i CNE uparcie kieruje mnie na tą samą szutrówką ;-) Przy okazji pytanie. Czy te wolne 1.2 wystarczy ewentualnie na GPMapę?

Inne
Nawigowanie nie przerywa odtwarzania muzyki/multimediów i odwrotnie. W trybie widoku mapy można sobie wyświetlić małe przyciski sterowania multimediami. W trybie odtwarzania można sobie wyświetlić mały pasek nawigacji. Mamy wtedy kontrole nad odtwarzaniem a na dole pasek informacji tekstowej gdzie i kiedy skręcić. Miły kobiecy głos informuje nas o planowanych akcjach wyciszając jednocześnie odtwarzany dźwięk. Siłę głosu można płynnie regulować oraz zdecydować, z których głośników chcę się tą panią słyszeć. Zamiast strzałeczki na mapie możemy ustawić sobie ikonkę małego samochodziku (do wyboru kilkanaście).
Bateria zajmuje wprawdzie trochę miejsca pod maską i waży parę ładnych kilo, ale za to starcza na kilka lat przy ciągłym podświetleniu :wink:

Na razie tyle. Jakby ktoś miał jakieś pytania to śmiało.
Pozdrawiam
Piotrek
Ostatnio edytowano Cz, 13 lis 2008 20:24 przez Niewe, łącznie edytowano 1 raz
Vista Etrex Cx + UMP-pcPl + Topo_PL_100 + dużo, dużo innych z mapcenter i od dobrych ludzi
Kenwood DNX 5220BT + CNE2008 + UMP-pcPL
Edge 800 (soft. ver. 2.20) ze wszystkimi bajerami ;)
Niewe
Bywalec
 
Posty: 198
Dołączył(a): Pt, 29 cze 2007 23:26
Lokalizacja: WuWua

Re: Instrukcja Kenwood DNX5220

Postprzez beetle-m » Śr, 12 lis 2008 11:01

Niewe napisał(a): Przegląd dysku wykazał:
1.5 Gb zajęte
1.2 Gb wolne
2.7 Gb razem
/.../
Przy okazji pytanie. Czy te wolne 1.2 wystarczy ewentualnie na GPMapę?
Dzięki za opis.
GPMapa zajmuje około 96 MB więc wejdzie.

Kilka pytań.
Jak wygląda struktura folderów DNX'a w trybie pamięci masowej ?
Czy zachowane są nazwy plików z mapami gmapprom.img , gmapsupp.img , ... ?
Testowałeś jakikolwiek pliki z radarami ?
Gdy wgrałeś UMPpcPL miałeś nadal możliwość wyboru map z dostępnej listy w DNX'ie ?
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Instrukcja Kenwood DNX5220

Postprzez Niewe » Śr, 12 lis 2008 11:52

beetle-m napisał(a):Jak wygląda struktura folderów DNX'a w trybie pamięci masowej ?
Czy zachowane są nazwy plików z mapami gmapprom.img , gmapsupp.img , ... ?

Tak

beetle-m napisał(a):Testowałeś jakikolwiek pliki z radarami ?

Nie. Szczerze powiedziawszy w ogóle mnie ta opcja nie interesuje, wiec nawet nie wiem jak miałbym to zrobić. Jeśli jesteś zainteresowany musisz poprowadzić mnie "za rączkę" to sprawdzę co trzeba.

beetle-m napisał(a):Gdy wgrałeś UMPpcPL miałeś nadal możliwość wyboru map z dostępnej listy w DNX'ie ?

Tak. W ustawieniach mapy jest opcja "Mapy szczegółowe" Po wgraniu UMPa miałem widoczne dwie mapy, CNE i UMPa i przy każdej przełącznik Wł/Wył.
Poszczególnych arkuszy tak jak w Viście raczej nie można załączać.
Vista Etrex Cx + UMP-pcPl + Topo_PL_100 + dużo, dużo innych z mapcenter i od dobrych ludzi
Kenwood DNX 5220BT + CNE2008 + UMP-pcPL
Edge 800 (soft. ver. 2.20) ze wszystkimi bajerami ;)
Niewe
Bywalec
 
Posty: 198
Dołączył(a): Pt, 29 cze 2007 23:26
Lokalizacja: WuWua

Re: Instrukcja Kenwood DNX5220

Postprzez beetle-m » Śr, 12 lis 2008 12:31

Niewe napisał(a):
beetle-m napisał(a):Testowałeś jakikolwiek pliki z radarami ?
Nie. Szczerze powiedziawszy w ogóle mnie ta opcja nie interesuje, wiec nawet nie wiem jak miałbym to zrobić. Jeśli jesteś zainteresowany musisz poprowadzić mnie "za rączkę" to sprawdzę co trzeba.
Najprawdopodobniej po podłączeniu jako pamięć masowa zobaczysz folder \Garmin\Poi
Sprawdź jego zawartość. Być może są tam standardowe pliki Garmina.

Jeśli chcesz przetestować powiadomienia o radarach z bazy UMPpcPL możesz:
1. pobrać jeden z plików "gotowców" :arrow: poi_mp3.zip (wersja MP3).
2. rozpakować do wersji GPI i skopiować do foldera \Garmin\Poi.

W trybie symulacji ustawić trasę przechodzącą przez lokalizację z fotoradarem i sprawdzić czy komunikuje dźwiękiem lub "bip'aniem".

Aby powrócić do stanu wyjściowego należy skasować plik poi_mp3.gpi z DNX'a.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Instrukcja Kenwood DNX5220

Postprzez Niewe » Śr, 12 lis 2008 12:40

No to wieczorem postaram się zadziałać w tej sprawie.
I jeszcze pytanie, troche nie do tego działu, ale niejako przy okazji ;-)
Jaką wersję GPMapy powinienem kupić?
I czy jak kupię jedną to mogę używać jej na dwóch odbiornikach (wsadziłbym ją też do Visty)
Vista Etrex Cx + UMP-pcPl + Topo_PL_100 + dużo, dużo innych z mapcenter i od dobrych ludzi
Kenwood DNX 5220BT + CNE2008 + UMP-pcPL
Edge 800 (soft. ver. 2.20) ze wszystkimi bajerami ;)
Niewe
Bywalec
 
Posty: 198
Dołączył(a): Pt, 29 cze 2007 23:26
Lokalizacja: WuWua

Re: Instrukcja Kenwood DNX5220

Postprzez beetle-m » Śr, 12 lis 2008 12:45

Aktualna wersja to 2008.2.
Spodziewana wersja to GPMapa 2008.3 (jest szansa, że na dniach właśnie "wyjdzie").
Jedna GPMapa do jednego odbiornika - w tym sensie, że po rejestracji otrzymasz jeden klucz do wybranego GPS'a.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości