Czy spada jakość marki Garmin ?

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Czy spada jakość marki Garmin ?

Postprzez wug » Cz, 25 wrz 2008 17:08

Beetl(e)dit: Wydzielone z innego wątku: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=32881#32881

Moze, to co powiem bedzie niejakim zgrzytem na tym forum, ale ja juz od dluzszego czasu jezdze po Europie Zachodniej z TomTomem 720, ktory zostawia Garmina coraz bardziej w tyle. Jedynie w Polsce uzywam tego ostatniego, z uwagi na mape.
Pozdrawiam.
____________________ Nüvi Nuvi760T ; Nuvi1490T; Nuvi 3590LMT +CNE NT 2017.10
wug
Bywalec
 
Posty: 304
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 18:43
Lokalizacja: Strasbourg

Postprzez beetle-m » Cz, 25 wrz 2008 17:15

wug. Z całym szacunkiem do Ciebie. Chyba będzie zgrzyt, bo jest to kompletny OT.
Widziałeś tytuł wątku ?
BTW Nie mam nic przeciwko takiej dyskusji ale w odpowiednim miejscu :wink:
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Postprzez wug » Pt, 26 wrz 2008 17:52

To byla bezposrednia uwaga na temat tego, co napisal TLo.
Jesli chcesz zalozyc nowy watek, to proponuje tytul: "Dlaczego Garmin coraz bardziej pieprzy swoje wyroby?"
Pozdrawiam.
____________________ Nüvi Nuvi760T ; Nuvi1490T; Nuvi 3590LMT +CNE NT 2017.10
wug
Bywalec
 
Posty: 304
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 18:43
Lokalizacja: Strasbourg

Postprzez beetle-m » Pt, 26 wrz 2008 17:55

Mówisz i masz 8)
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Postprzez wug » Pt, 26 wrz 2008 18:10

Forma nieco zlagodzona, ale sens ten sam. I co za tempo dzialania!!! Tylko dlaczego w HydeParku?
Pozdrawiam.
____________________ Nüvi Nuvi760T ; Nuvi1490T; Nuvi 3590LMT +CNE NT 2017.10
wug
Bywalec
 
Posty: 304
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 18:43
Lokalizacja: Strasbourg

Postprzez beetle-m » Pt, 26 wrz 2008 18:17

HydePark otwiera Ci wrota szerzej niż inne działy w temacie, który Cię gnębi :wink:
Wyrzuć to z siebie.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Postprzez wug » Pt, 26 wrz 2008 18:23

Z siebie, to ja wyrzucam rzadko. Musze przedtem duzo wypic. Ale nie wiedzialem, ze masz Freudowskie ciagoty.
Pozdrawiam.
____________________ Nüvi Nuvi760T ; Nuvi1490T; Nuvi 3590LMT +CNE NT 2017.10
wug
Bywalec
 
Posty: 304
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 18:43
Lokalizacja: Strasbourg

Postprzez beetle-m » Pt, 26 wrz 2008 18:54

Staram się nie mieszać picia z pisaniem. Więc zacznę ja.

Czy spada jakość ?
Myślę, że to trudny okres przejściowy Garmina. "Znam" firmę dopiero od roku i dopiero po raz pierwszy doświadczyłem takiego zawirowania z firmware'm. Sam ufając zbyt mocno wszedłem w wersję 4.10 (nuvi 760).
O zgrozo !

Co podejrzewam (również na bazie opinii przeczytanych to tu, to tam) ?
Być może Garmin przymierza się do zmiany systemu kodowania map:
- następują zmiany oprogramowania urządzeń
- wdrażany jest :arrow: Garmin Communicator Plugin
- wprowadzany jest system :arrow: nüMaps Guarantee™.

Tego wszystkiego nie da się prawdopodobnie opanować w jednym kroku.

Mam nadzieję, że TT nigdy się to nie przytrafi i będziesz nadal zadowolony z posiadanego sprzętu.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Postprzez wug » So, 27 wrz 2008 16:41

Nie chce slepo krytykowac Garmina. Mam jego urzadzenia od lat i nie zamierzam sie ich pozbyc, przynajmniej jeszcze nie w tej chwili, ale z drugiej strony nie widze powodu, zeby zamykac oczy na inne marki.
Bo nawet, jesli jestesmy "maniakami Garmina", to obiektywizm jest zawsze cecha pozytywna. Jeszcze kilka lat temu, uwazalem TomToma za marke znacznie nizszej klasy niz Garmin. Teraz to sie zmienilo - polecam Kolegom wejsc na ktores z obcojezycznych forow TomToma, jak rowniez na jego strone firmowa, zeby zobaczyc, jakie mozliwosci daje najnowszy sprzet tej marki.
Koncze, bo zaraz ktos sie wyrwie z twierdzeniem, ze jestem platnym protektorem TomToma.

Dopisane: wszedlem na "nuMaps Guarantee" i zeby juz zakwasic kompletnie atmosfere informuje, ze ta mozliwosc istnieje w TomTomie juz od wielu,wielu miesiecy. Wyglada, ze Garmin obudzil sie z reka w nocniku i teraz na gwalt usiluje nadrabiac czas, stracony na dodawanie wodotryskow.
Pozdrawiam.
____________________ Nüvi Nuvi760T ; Nuvi1490T; Nuvi 3590LMT +CNE NT 2017.10
wug
Bywalec
 
Posty: 304
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 18:43
Lokalizacja: Strasbourg

Postprzez wopozka » So, 27 wrz 2008 17:30

wug napisał(a):Dopisane: wszedlem na "nuMaps Guarantee" i zeby juz zakwasic kompletnie atmosfere informuje, ze ta mozliwosc istnieje w TomTomie juz od wielu,wielu miesiecy. Wyglada, ze Garmin obudzil sie z reka w nocniku i teraz na gwalt usiluje nadrabiac czas, stracony na dodawanie wodotryskow.


Nie jesteś osamotniony w swojej opinii, ja mam podobne wrażenie, chociaż z tt jeździłem dawno i od dłuższego czasu mam Garmina, na którego się zdecydowałem właśnie ze względu na mapy i z tego powodu że tt w najnowszej wersji usunął możliwość wkładania kart pamięci do swojego sprzętu.

Garmin ma imho zdecydowanie gorszy sposób prezentacji danych na wyświetlaczu. Brak jakiejkolwiek możliwości personalizacji (niby możesz, ale jak kupisz topowy odbiornik). Dodatkową rzeczą która mnie osobiście drażni jest ograniczanie różnych rzeczy softwareowo (wydaje mi się, ale moge się mylić, że tt tego nie robi).

Na chwilę obecną wygląda na to, że Garmin goni konkurencję bo trochę przespał. Budynki 3d w najnowszych wersjach są tego dobrym przykładem, niby piękne, ale jak dla mnie jakoś tak na siłę dołożone do tego międzymordzia/sposobu prezentacji drogi (które i tak według mnie nie jest najlepsze). No i ciągle brak tomtomowskiego mapshare, a support Garmina dotyczący map milczy gdy się do niego podeśle błędy (a tych, nawet w Europie Zachodniej jest bez liku).

Tyle moich trzech groszy.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Postprzez Artur » So, 27 wrz 2008 18:15

No niestety. Też już kiedyś o tym pisałem (a może nie tu tylko na preclach?).
Są dwa powody, dla których chwalę garmina choć zasługa w tym firmy jest niewielka:
1. ważniejszy - półotwarty tzn. udostępniony na licencjach lokalnym producentom i udostępniony przez Staszka Kozickiego na mapcenter wraz z narzędziami w rodzaju ME format map, dzięki czemu jest prawdziwy wybór zarówno komercyjnych jak społecznościowych produktów - nie tylko zresztą na "czystego" garmina ale i pochodne jak russa, navitel, ptgmap itp.
2. jednak odbiorniki - ale wg mnie tylko outdoor - pewnie jednak to też związane jest z mapami - po prostu innych platform dobrze nie znamy bo nie ma na nie map interesujących na ogół nas obszarów.

A szkoda... Rozumiem argumenty Lecha o wyższości nuviego nad innymi rozwiązaniami dla Kowalskiego, ale po pierwsze nie każdy jest Kowalskim, a po drugie będę upierał się (może dlatego, że nie jestem Kowalskim, ale nie jest to tylko moje zdanie), że interfejs i funkcjonalność samochodowych tomków bije na głowę serię nuvi. Tylko te mapy o aktualności z przed dwóch lat...
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Postprzez wug » So, 27 wrz 2008 18:26

Ciesze sie, ze niektorzy Koledzy maja podobne zdanie. To, oczywiscie nie znaczy, ze TomTom jest w Polsce konkurencja dla Garmina. Byloby smieszne tak twierdzic, patrzac na mape naszego kraju(nie mam pod reka potrzebnych statystyk, ale w dniu dzisiejszym mapy Tele Atlasu pokrywaja chyba ok.60% obszaru Polski.) Na marginesie - Tele Atlas zostal przed kilkoma miesiacami zakupiony przez TomToma. Czy to dobrze, czy zle? Czas pokaze.
Ale wracajac do tematu - nie tak dawno podobne pokrycie mapowe mial Garmin. Wystarczylo kilka lat i zastanawiamy sie, czy do nawigacji po Polsce uzywac GPMapa, czyCNE 2008.
Podobnie moze byc z TomTomem. Dlatego, nawet bedac "garminowymi maniakami", nie zapominajmy sprawdzac, co nam szykuje konkurencja, bo w tej galezi technologii czas plynie super szybko, a obudzic sie tak jak Garmin z reka w nocniku, tylko dla wlasnego przywiazania do marki...?
"Tylko krowa nie zmienia przekonan"!!!
Pozdrawiam.
____________________ Nüvi Nuvi760T ; Nuvi1490T; Nuvi 3590LMT +CNE NT 2017.10
wug
Bywalec
 
Posty: 304
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 18:43
Lokalizacja: Strasbourg

Postprzez wug » So, 27 wrz 2008 18:39

Artur napisał(a):Tylko te mapy o aktualności z przed dwóch lat...


Skad to twierdzenie?
Pozdrawiam.
____________________ Nüvi Nuvi760T ; Nuvi1490T; Nuvi 3590LMT +CNE NT 2017.10
wug
Bywalec
 
Posty: 304
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 18:43
Lokalizacja: Strasbourg

Postprzez wug » So, 27 wrz 2008 18:45

wopozka napisał(a): tt w najnowszej wersji usunął możliwość wkładania kart pamięci do swojego sprzętu.


O ktorej wersji mowisz, bo nie zauwazylem?
Pozdrawiam.
____________________ Nüvi Nuvi760T ; Nuvi1490T; Nuvi 3590LMT +CNE NT 2017.10
wug
Bywalec
 
Posty: 304
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 18:43
Lokalizacja: Strasbourg

Postprzez wopozka » N, 28 wrz 2008 8:50

wug napisał(a):
wopozka napisał(a): tt w najnowszej wersji usunął możliwość wkładania kart pamięci do swojego sprzętu.
O ktorej wersji mowisz, bo nie zauwazylem?

Seria one v3 i v4.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Następna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość