Witam
Wiem że te tematy były poruszane na forum sporo razy oraz że jest dużo informacji w internecie na ten temat. Jednak od jakiegoś czasu nie mogę sobie poradadzić z jednym przeliczeniem. W książce pt. "Jaskinie Sudetów" przy opisach jaskin podane są współrzędne w układzie prostokątnym - niestety nie pisze w jakim. Próbowałem robić konwersje zmiennych programem Transforms251 autorstwa Edwarda Zadorskiego i też mi lipa wychodziła. Punkt w kotlinie kłodzkiej wychodził mi w okolicach Częstochowy. Postanowiłem zlokalizować obiekt blisko Legnicy i namierzyć go swoim GPS'em. Dla przykładu:
Okolice Złotoryji
- obiekt nr 1:
Jaskinia Niedźwiedzia Jama współrzędne z książki w układzie prostokątnym:
x = 3563,45 i y = 5654,15 współrzędne odczytane z GPS w układzie WGS 84
N51 06 22.0 E15 54 16.3- obiekt nr 2:
Jaskinia Wilcza Jamawspółrzędne z książki w układzie prostokątnym:
x = 3563,45 i y = 5654,20 współrzędne odczytane z GPS w układzie WGS 84
N51 06 23.0 E15 54 10.7Czy ktoś wie jak to przeliczyć i czy wogóle jest to wykonalne
Wstyd mi jak cholera ale juz skonczyły mi się pomysły
. Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
Tutaj zdjęcia z albumu z
wyprawy.