Co się dzieje z forum na Opencaching.pl ?

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Postprzez shchenka » So, 15 wrz 2007 18:47

Co do języka, to myślę, że jeśli ktoś nie zna polskiego, to prawdopodobnie i tak nie będzie korzystał z naszego forum.

Co do jakości skrzynek, to znalazłem kilka skrzynek rejestrowanych na gc i moje (oraz osób towarzyszących) ogólne wrażenie było takie, że jakość skrzynek z gc.com była przeważnie słabsza niż OC. A może po prostu miałem pecha ?
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Dziku » So, 15 wrz 2007 18:59

shchenka napisał(a):(...)Wybacz Dziku, ale trudno mi przyjąć to, że dłużej bawisz się w geocaching niż ja za merytoryczny argument w dyskusji.(...)

Widzisz... nawet mojego argumentu nie zrozumiałeś...
Argumentem nie jest to, że JA bawię się w geocaching dłużej niż Ty. Argumentem jest to, że ludzie którzy przynieśli geocaching do naszego kraju (dzięki ktorym - nota bene - bawisz się w geocaching i Ty) zakładali pierwsze skrzynki właśnie na GC. Niektórzy nadal zakładają skrzynki tylko tam, inni mają do GC spory sentyment. I ja, pomimo mojej pewnej rezerwy w stosunku do rozwiązań GC, to rozumiem i szanuję. I TYM ludziom (nie mnie) serwis czy forum poświęcone tylko OC da niewiele. W większości nie będą mieli o czym rozmawiać. Dlatego uważam, że przyszłe forum powinno być po prostu geocachingowe. Oczywiście z osobnym działem poświeconym pomysłom na dalszy rozwój OC. Bo na to mamy realny wpływ, a na GC sobie możemy tylko ponarzekać (lub jak kto woli i ma powód - pochwalić).
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez sp2ong » So, 15 wrz 2007 19:02

angelo napisał(a): .... po części nie odpowiada im jakość skrzynek, albo może wyobrażenie o jakości skrzynek które mogli wynieść. ....


Chyba juz przesadzacie z tym ze na OC sa kiepskiej jakosci skrzynki. Widze juz kolejny raz taka opinie. Wiadomo GC jest bardzo mlody w Polsce i tak naprawde od roku ilosc osob zajmujacych sie ta zabawa wzrosla. Ludzie ucza sie wielu spraw i byc moze nie kazdemu uda sie zrobic super skrzynke za pierwszym razem. Przy wiekszej ilosci trafia sie takie ktore moglby byc w ramach jakis kryteriow lepsze.
Wg tej opini to tylko GC.com zachowuje jakosc. Nie widzialem wszystkich skrzynek na GC.com ale mysle ze tam sa tez roznej jakosci. Oczywiscie jesli ilosc skrzynek jest mniejsza to prawdopodobienstwo ze znajdzie sie "slabszej jakosci skrzynka" (co kolwiek mialoby to znaczyc) jest mniejsze.

Mysle ze jesli skrzynka bedzie malo ciekawa sam umrze bo nikt jej nie bedzie odwiedzac.

Wazna jest edukacja i ciesze sie ze pojawiaja sie akrtykuly na ABC Geocaching opisujace te problemy bo moze lektura ich cos da ale nie popadajcie w skrajnosci w tej ocenie skrzynek bo znow znajac nasze narodowe marudzenie zniechecimy ludzi do zakladania skrzynek zwlaszcza ze z aktywnych users ok 500 to 170 zalozylo conajmniej jedna skrzynke a co nie jest ciekawym wynikiem.
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez ted68 » So, 15 wrz 2007 21:14

No wlasnie - nie przesadzajmy z krytyka naszych skrzynek. W czerwcu polazilem po Wilnie, znalazlem kilkanascie skrzynek rejestrowanych wlasnie na GC - i wcale nie bylem oszolomiony ich zawartoscia. Nie wiem, np jak by zareagowali nasi "krytycy" na stara, zniszczona karte SIM w cachu - a tam takie chyba dwie widzialem :)
Wiekszosc tamtych skrzynek to mikro (po negatywie 35 mm). Zawartosc jednej takiej mozna zobaczyc tutaj:
http://stc.org.pl/NEW/turysta/2007/Wilnogc/DSCN7768.html
A swoja droga - zastanawia mnie jak oni tak slicznie ostrza te malutkie kawalki olowkow :)
Inna skrzynka wygladala tak:
http://stc.org.pl/NEW/turysta/2007/Wilnogc/DSCN7804.html
chyba pudelko po jakims kremie. Zawartosc tej skrzyneczki widac tutaj:
http://stc.org.pl/NEW/turysta/2007/Wilnogc/DSCN7808.html
kilka roznych monet i kawalek zerwanej bransolety.
nastepnej skrzynki szukalem dosc dlugo - bardzo sprytnie byla ukryta, praktycznie na widoku ale ........ niewidoczna :)
http://stc.org.pl/NEW/turysta/2007/Wilnogc/DSCN7818.html
W porownaniu do naszych skrzyneczek - tamte byly bardzo ubogie. W sumie, z kilkunastu znalezionych przywiozem dwie monety - grosze estonskie i lotewskie i jeden magnes - z jednej ze skrzynek byl wlasnie do zabrania magnesik :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez nemrodek » So, 15 wrz 2007 21:44

Ja raczej rzadko pamiętam co znalazłem w skrzynce, natomiast pamiętam samą skrzynkę i raczej oceniam "jakość" skrzynki po miejscu i sposobie w jaki jest ukryta.
I myślę, że nie można uogulniać, że w tym serwisie są skrzynki gorsze, a w tamtym lepsze. To wszystko zależy od ludzi i poszczególnych cachy i niestety tu i tu zdażają się skrzynki kiepskie.
Pozostaje więc edukacja :-) także przez forum, ale przede wszystkim przez świetnie przygotowane nasze skrzynki
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez shchenka » So, 15 wrz 2007 22:48

Dziku napisał(a):Widzisz... nawet mojego argumentu nie zrozumiałeś...
[...] I TYM ludziom [...] serwis czy forum poświęcone tylko OC da niewiele.


Czy ci ludzie, o których piszesz rzeczywiście aktywnie używają forum ? A może już dawno przestali ?
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Dziku » So, 15 wrz 2007 23:30

Normalnie - poradziłbym Co poszukać w archiwum Forum. No ale Forum nie ma, więc można sobie pogdybać. Ja korzystam z OC, GPSgames oraz (w najmniejszym stopniu, ale zawsze) z GC. Popatrz sobie na stare skrzynki na OC - sporo z nich ma też rejestrację w GC i GPSgames. Nie rozumiem Twojego uporu by tworząc nowe Forum ograniczyć je jedynie do OC. Przecież na forum ogólnie geocachingowym nie masz obowiązku udzielac się we wszystkich działach. Możesz wypowiadać się tylko o OC. Tylko pytanie - czy to nowe Forum ma być dostosowane wyłącznie do Ciebie (piszę wyłącznie - bo tylko Ty optujesz za Forum poświęconym stricte OC) czy może Ty powinieneś skorzystac na nim z opcji jakiegoś wyboru tematów.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez shchenka » N, 16 wrz 2007 17:43

Ja się nie upieram, tylko dyskutuję :-). Staram się usłyszeć jakieś argumenty przemawiające za tym, że to nie powinno być forum OC PL, ale jak na razie to dowiedziałem się tylko, że podobno są jacyś ludzie, którzy są aktywni na forum, ale z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą używać OC PL. Szczerze mówiąc ja tu takich nie widzę.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Bas » N, 16 wrz 2007 18:16

czasy sie zmieniaja, fora padaja, a zainteresowania/pasje... zostaja.
TO forum znakomicie odpowiada na szeroko pojete potrzeby uzytkownikow Garmina i nie tylko. Mysle, ze geocacherom przydaloby sie forum, ktore bedzie odpowiadac ich zainteresowaniom. Forum, ktore nie bedzie dzielic ludzi na tych z OC i reszte swiata, ale takie ktore bedzie łączyć ludzi o wspolnych zainteresowaniach.
Sadze, ze juz ten jeden argument wystarcza, zeby forum bylo dla WSZYSTKICH geocacherow. Wszyscy na tym skorzystamy, bo dzielac sie wrazeniami i doswiadczeniem w szerszym gronie, nie zamykajac sie na innych, bedziemy bogatsi wiedza i szerszym gronem pasjonatow tej zabawy. Mozna zreszta wydzielic w ramach forum CALY dzial OC only...

Mysle, ze geocacherow z Polski laczy przede wszystkim hobby. W samym OC jest sporo osob, ktore w geocaching bawia sie dluzej niz istnieje OC. Mozna zerknac na http://forum.garmin.pl/ i zobaczyc nicki osob tam piszacych...
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Dziku » N, 16 wrz 2007 18:53

Przecież wiele koleżanek i kolegów obecnie rejestrujących skrzynki na OC posiada wcześniejsze - zarejestrowane np tylko na GPSgames.
To nawet trochę w obyczajowość weszło. Na przykład - każdy Łodzianin wie, że Grinch lubi kopać :wink: :D Ale przecież to jego przysłowiowe zamiłowanie do kopania poznał każdy, kto szukał skrzynek z GPSgames... Na OC tej słynnej skrzynki nie ma 8) :lol:

Bas - jak jeszcze jej nie szukałeś to bierz łopatkę i połmetrową kujkę... :lol:
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Bas » N, 16 wrz 2007 19:12

Dziku napisał(a):Bas - jak jeszcze jej nie szukałeś to bierz łopatkę i połmetrową kujkę... :lol:


Grincha poznalem przy skrzynce: http://geocaching.gpsgames.org/cgi-bin/ ... acheID=348
W zasadzie szukalismy tej skrzynki razem, bo byly uwagi ze chyba zniknela i spotkalem Grincha (tak sie poznalismy) przy skrzynce. To byl spontaniczny wyjazd- wzialem z dzialki tylko ogrodowa lopatke (o, ja naiwny), ale po tych poszukiwaniach zalozylem temat:
http://forum.garmin.pl/viewtopic.php?t=534

TA skrzynka o ktorej mysle juz nie istnieje - rozmawialem z Grinchem i mowil, ze strategiczny dla odnalezienia punkt zostal zlikwidowany... Szkoda, bo zbieralem sie do tej skrzynki, a ze byla blisko... odkladalem ja na pozniej ;)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Dziku » N, 16 wrz 2007 19:30

Tak, tak - 4 próbne odwierty wykonałem wraz z Matem i Martą. :lol:
Mam tu na myśli "pamiątkę..."

A ta druga skrzynka istnieje i ma się bardzo dobrze.
Po prostu ma wręcz potężnie niedokładne kordy.
Poczytaj logi... Myśmy ją znaleźli - na czuja (i to tak z angielska - przez "ch" :wink: )
Nasz wpis to ten od Darkmoora. Ja sie wtedy na GPSGames jeszcze nie zalogowałem, a potem już jakoś mi się nie chciało wpisywać odnalezienia.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ilneptuno » N, 16 wrz 2007 19:34

Czy ta dyskusja oznacza, że forum geocache.pl padło już na dobre ????

...a miałem tam taki fajny avatar...
Obrazek
Avatar użytkownika
ilneptuno
Początkujący
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt, 07 wrz 2007 11:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bas » N, 16 wrz 2007 19:37

Ta druga skrzynka o ktorej ja myslalem to ta:
http://geocaching.gpsgames.org/cgi-bin/ ... acheID=361

a o ktorej Ty myslales, Dziku? Bo moze faktycznie trzeba ja odwiedzic ;)

ilneptuno napisał(a):... forum geocache.pl padło już na dobre ????


chyba padlo na amen, niestety.
Ostatnio edytowano N, 16 wrz 2007 19:43 przez Bas, łącznie edytowano 1 raz
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez marwaldor » N, 16 wrz 2007 19:40

Jestem nowy. Na OC zarejestrowalem sie jakis miesiac temu. Zaczalem szukac skrzynek nie mając pojęcia o idei, celu i meandrach tematu - a konkretnie różnych sporów. Przez to miałem jakieś własne wyobrażenia n/t geocachingu, niczym nie 'zwichrowane' Chciałbym się nimi podzielić.

1. O tym ze zarejestrowałem sie i działam na OC zorientowałem się po znalezieniu drugiej skrzynki. Bo zawsze byłem przekierowywany z GC.
Zdziwienie! - szybko na forum i wyciagam wnioski: Na GC - plotki?- są jakies opłaty oraz ograniczenia. Na OC brak plotek n/t opłat i ograniczeń.

2. Skrzynki , ktore chcialem zdobyc, wybierałem pod względem odległosci od miejsca pobytu i oczywiscie pod względem interesujacej okolicy i ciekawej wycieczki. Zawartość była drugorzędna. A tu kilka postow wyzej jest dyskusja n/t dziadowskich skrzynek bo sa w nich duperele...

3. Jadąc na wycieczkę w poszukiwaniu skarbów odrzucałem te mało interesujące miejsca. Po co zaliczać skrzynkę w jakiejś typowej, mało atrakcyjnej okolicy. A tu czytam na forum, że jestem jakimś nieporawnym 'romantykiem' bo tu toczy się wojna na statystyki. Chcący się czymś pochwalić trzeba zaliczać wszystkie. Znowu moje wyobrażenia legły.

4. Kolejna ciekawostka - większość posiadaczy urzadzen Garmina są kims lepszym. Szkoda podejmować ryzyka zapytania o pomoc jesli się ma np Pocketa - można zostać gwałtownie skrytykowanym. Ale tu podniósł mnie na duchu jakiś uczestnik dyskusji, który stwierdził, że nie ma zadnego odbiornika gps i szuka na 'opis i zdjecie'. To jest prawdziwy szukacz !!

5.Mozecie mnie skrytykowac jako tego z paruset, który załozył tylko 1 paczke. Ale w moim miescie jest tylko jedno miejsce godne uwagi pod w/g wycieczki i zobaczenia czegoś. Owszem mogę nasadzić ich kilkanaście ale wychodzę z założenia - nie tylko sama skrzynka - przecież to ma byc wyprawa z rodziną i aparatem - ma byc fajnie. Chyba, że ktoś gra w statystyki....
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości