wojna klonów

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Postprzez Dziku » Pn, 17 wrz 2007 22:29

Ile to można wałkować :roll:
Wirtual to przecież normalna skrzynka. Jeśli chcemy w zgodzie z prawem, a nawet nieco na wyrost zakazać czy unikać skrzynek tradycyjnych w rezerwatach - to pozostaną tam do zakładania właśnie wirtuale. Byle tylko ciekawe.
A co zrobisz z "multi" posiadającymi wirtuala jako któryś z etapów?

Statystyki olewam. Mogą się te wirtuale liczyć jak tylko chcą. Ale absolutnie bym ich nie oddzielał od geocachingu.

PS
Dla mnie z istniejących rodzajów skrzynek "webcam" ma najmniej wspólnego z geocachingiem. Oraz nadużywanie w niektórych serwisach skrzynki typu "wydarzenie" dla rzeczy mało z geochachingiem związanych.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Re: wojna klonów

Postprzez klw_wro » Pn, 17 wrz 2007 23:53

Bas napisał(a):Tuz obok rosnie swiezo zalozy multicache. Kazdy etap zarejestrowany jako oddzielna skrzynka. Wzmianka w logu wykasowana, komentarz w mailu, ze inni tez tak robia i jest dobrze...


A która to, tak z ciekawości?

ted68 napisał(a):A ja sie zastanawiam, dlaczego my, Polacy - mamy takie upodobanie by wszystko utrudniac, stwarzac jakies irracjonalne problemy. Zamiast sie cieszyc ze sa nowi ludzie, wiec beda najpierw nowe wpisy do logow a pozniej pewnie i nowe skrzynki - na czym wszyscy skorzystamy - zaczyna sie "polskie pieklo"


Bo wódkę z ziemniaków pijemy, ot co! :wink:

Ad. powtórzeń nazw, primo: jeśli kogoś, na ten przykład, zainspiruje nasza skrzynka, bądź chce się przyłączyć do rozwijania jakiejś serii skrytek, zainicjowanej przez nas, serdecznie zapraszamy! :) Ale miło byłoby dostać przynajmniej maila w tej sprawie, nie? To nic nie kosztuje.

Czy tak było w omawianym przypadku?

Ad. powtórzeń nazw, secundo: jeśli komuś nieświadomie zdarzyłoby się powtórzyć nazwę czyjejś skrytki, dodajmy że nazwę dość unikalną, a nie permutację słów leśne/zarośnięte/jezioro, czy powiadomiony nie zmieniłby nazwy, motywowany choćby poczuciem wstydu wynikłym z pozostawienia status quo? Wydaje nam się, że byłaby to naturalna kolej rzeczy.

Czy tak było w omawianym przypadku?

Ad powtórzeń nazw, multum: czynności opisane w powyższych punktach powinno się załatwiać za pośrednictwem maila, nie pultając na logach, bo to brzydko wygląda, i rodzi niepotrzebne animozje.

Czy tak było w omawianym przypadku?

Postulat: Na stronie podczas wpisywania treści logu do skrzynki umieścić czerwonymi wołami pt.64 bold pulsujący, gwiżdżący i jeżdżący po całym ekranie komunikat o treści: "Czy jesteś pewien/na, że wiadomość, którą zamieszczasz w logu skrytki, nie powinna zostać wysłana jako prywatna wiadomość do jej założyciela/ki?".

Dajemy pod rozwagę wszystkim zainteresowanym.

Pozdr.,
klw_wro
klw_wro
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): So, 15 wrz 2007 0:18

Postprzez sp2ong » Wt, 18 wrz 2007 6:16

Chce przypomniec ze jest opcja dostepna ze mozna wyslac email do usera i dana tresc trafi do wskazanej osoby. Wiec mozna skorzystac z tej opcji. Moge dodac link przy wpisach komentarzy do strony "Wyslij email"
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Re: wojna klonów

Postprzez Dziku » Wt, 18 wrz 2007 6:38

klw_wro napisał(a):
Bas napisał(a):Tuz obok rosnie swiezo zalozy multicache. Kazdy etap zarejestrowany jako oddzielna skrzynka. Wzmianka w logu wykasowana, komentarz w mailu, ze inni tez tak robia i jest dobrze...


A która to, tak z ciekawości?

Chyba Basowi chodzi o multi załozony przez Mroofki Team (mam nadzieję że bez błędu napisałem).
Mnie tam on nie przeszkadza. Niektórzy rzeczywiście tak robią. Zresztą z rożnych przyczyn i wcale nie musi to być złe. Może i w sensie "ideowym" to nie jest "multi" tylko po prostu ciąg zarejestrowanych skrzynek. Tego regulamin OC chyba nie zakazuje. Po co się irytować, skoro zapewne skrzynka (skrzynki) całkiem fajne. Zresztą - jakby pomyśleć to... "5 saperek" jest czymś całkiem podobnym. Tyle, ze kolejność szukania nie jest wymuszona.

Jak sobie pomyślę jak punktacje mógłbym podreperować gdybym w Glinnie tak nie "zmarnował" :wink: :lol: terenu. Jednak parcie na statystyki było i jest u mnie zerowe.

sp2ong napisał(a):Chce przypomniec ze jest opcja dostepna ze mozna wyslac email do usera i dana tresc trafi do wskazanej osoby. Wiec mozna skorzystac z tej opcji. Moge dodac link przy wpisach komentarzy do strony "Wyslij email"

Myśl bardzo dobra.
Chociaż zapewne obecna tendencja do dyskutowania w logach jest efektem braku Forum.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Bas » Wt, 18 wrz 2007 7:51

Przy zakladaniu 5 saperek koncepcja byla inna niz w multi i inna jest w zwiazku z tym realizacja: kazdy zespol zaklada swoja skrzynke indywidualna, a skrzynka "5 saperek" jest skrzynka bonusowa za odnalezienie pozostalych. Rozmawialismy zreszta w czasie spotkania, ze kiedys przyjedziemy i te skrzynki odszukamy (z wyjatkiem wlasnej i bonusowej oczywiscie).

Wspomniany multicache jest typowym multi- namiary na pierwsza skrzynke, a nastepny etap jest dostepny po odkryciu poprzedniego. Sposob rejestracji TAKIEJ skrzynki jest jasny - trzymajmy sie zasad, bo ta swawola zwieksza sie z kadym tygodniem... Bylem za tym, zeby promowac multi, ale nie tedy droga.
Open tu, open tam... Nawet gra w ping-ponga ma reguly.
My tez jakies mamy :?: :?: :?:

Open w znaczeniu "byc otwartym na nowe, ciekawe koncepcje" - TAK
Open - "robta co chceta" - NIE.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez bio5 » Wt, 18 wrz 2007 8:22

Dziku napisał(a):Ja nie powiem, że "OPEN..."
Ale powiem, że osobiście ucieszyłbm się będąc inspiratorem serii skrzynek. Cała dyskusja w logach mnie zniesmaczyła, a szczególnie poziom agrsji ze strony "obrażonego" geocachera. ..ciach...


Witam
Dziku chciałbym się ustosunkować do Twojej wypowiedzi, bo zauważyłem, że część osób, które na mnie wczoraj wsiadły nie czytały chyba wszystkich komentarzy. Rzuciłem sobie luźny koment, że mało oryginalny tytuł skrzynki wymyślił Johnny224. Po czym w jego odpowiedzi było jasno napisane, że celowo skopiował nazwę abym zareagował. W tym samym komentarzu obraził mnie(w kolejnych też), więc może niektórych (Mela, Zyr) dziwi że ktoś reaguje jak zostanie obrażony. Ja nie obrażam ludzi, których nawet nie znam. Może są tacy co lubią być obrażani, ale trzeba uszanować, że nie każdy jest taki sam. A skoro ktoś mnie atakuje, to nie mam ochoty aby skrzynki założone przeze mnie w jakikolwiek sposób były kojarzone ze skrzynkami Johnnego224.
Podsumowując, to gdyby nie atak ze strony Johnnego224, to całą sprawę bym zwyczajnie olał. Więc nie chodzi tu o strikte samą nazwę, ale postawę kolegi Johnnego.
Avatar użytkownika
bio5
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt, 18 wrz 2007 8:13
Lokalizacja: Wwa

Postprzez klw_wro » Wt, 18 wrz 2007 11:29

sp2ong napisał(a):Chce przypomniec ze jest opcja dostepna ze mozna wyslac email do usera i dana tresc trafi do wskazanej osoby. Wiec mozna skorzystac z tej opcji. Moge dodac link przy wpisach komentarzy do strony "Wyslij email"

Ależ wszyscy wiedzą że można wysłać maila, w każdej chwili. Trzeba tylko chcieć z tej możliwości skorzystać. To powyżej, o komunikacie pt.64, to nie jest wniosek natury technicznej :)
klw_wro
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): So, 15 wrz 2007 0:18

Re: wojna klonów

Postprzez ilneptuno » Wt, 18 wrz 2007 11:47

klw_wro napisał(a):


Ad. powtórzeń nazw, primo: jeśli kogoś, na ten przykład, zainspiruje nasza skrzynka, bądź chce się przyłączyć do rozwijania jakiejś serii skrytek, zainicjowanej przez nas, serdecznie zapraszamy! :) Ale miło byłoby dostać przynajmniej maila w tej sprawie, nie? To nic nie kosztuje.




Dokładnie to samo sobie pomyślałem jak zobaczyłem Waszą serie skrzynek z cyklu EBHARD MOCK - gratuluję pomysłu.

Jeśli kiedyś będę miał jakiś pomysł na skrzynkę z serii EBHARD MOCK to dam znać...
Obrazek
Avatar użytkownika
ilneptuno
Początkujący
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt, 07 wrz 2007 11:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dziku » Wt, 18 wrz 2007 12:19

bio5 napisał(a):(...)gdyby nie atak ze strony Johnnego224, to całą sprawę bym zwyczajnie olał. Więc nie chodzi tu o strikte samą nazwę, ale postawę kolegi Johnnego.

Daj już temu spokój...
Przecież w logach starliście się nie po raz pierwszy i niesmak też nie po raz pierwszy powstał. Czemu zakładasz, że innych logów nie czytamy?
Mnie się CAŁA ta dyskusja nie podobała. Prywatnie dziwię Ci się, że w ogóle na taką pierdołę zareagowałeś. Napisał to napisał. Jego sprawa. Jakbyś to zwyczajnie olał to również jego strzał w płot.

Lubię skrzynki Johnyego (choć jak dotąd znalazłem chyba tylko jedną, ale inne są w jesiennych planach) i uważam, że bardzo wiele wniosły do Geocachingu - w sensie nowych pomysłów na naszą zabawę i zwyczajnie szkoda mi takich nad nimi emocji.
Wyluzujcie Panowie...

W kontekście tej dyskusji widzę jakie mam wielkie szczęście, że o "Operację Łódzką" nie będę się z Mateuszem kłócił, tylko będziemy zakładal nowe skrzynki naszego wspólnego projektu.

A z tymi mailami z prośbą o "pozwolenie na wykorzystanie choć malusiego kawałka pomysłu" to też przegięcie. Zaraz powołacie komisje śledczą - kto pierwszy ukrył skrzynkę w lesie? Wtedy do niego z mailem po zgodę na kolejna leśną. Ale na leśną przy jeziorku to już mail o zgodę do innej osoby. I tak się pięknie gra "urozmaici" :roll: :lol:
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ilneptuno » Wt, 18 wrz 2007 12:38

Dziku napisał(a):
bio5 napisał(a):(...)

A z tymi mailami z prośbą o "pozwolenie na wykorzystanie choć malusiego kawałka pomysłu" to też przegięcie. Zaraz powołacie komisje śledczą - kto pierwszy ukrył skrzynkę w lesie? Wtedy do niego z mailem po zgodę na kolejna leśną. Ale na leśną przy jeziorku to już mail o zgodę do innej osoby. I tak się pięknie gra "urozmaici" :roll: :lol:


No tak... teraz z tej dyskusji tak wynika, że można samemu naprawić kesz bez zgody właściciela... Teraz tak zamierzam zrobić a w logu wpisze sie tylko, że dałem nowe pudełko i logbook itd...

Nie robiłem tak wcześniej bo wydawało mi się, ze ingeręncja w czyjąś skrzynkę jest - rzekłbym dużym nietaktem :D
Obrazek
Avatar użytkownika
ilneptuno
Początkujący
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt, 07 wrz 2007 11:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez filips » Wt, 18 wrz 2007 12:43

ilneptuno napisał(a):Nie robiłem tak wcześniej bo wydawało mi się, ze ingeręncja w czyjąś skrzynkę jest - rzekłbym dużym nietaktem :D


Zależy jaka ingerencja :) Ale myślę, że nikt nie będzie miał nic przeciw przeserwisowaniu paczki.

Polecam też noszenie ze sobą choćby minimalnego "zestawu naprawczego" (ołówek, logbook, gumki, torebki...)
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez Dziku » Wt, 18 wrz 2007 12:49

filips napisał(a):Zależy jaka ingerencja :) Ale myślę, że nikt nie będzie miał nic przeciw przeserwisowaniu paczki.

Ja zawsze noszę zestaw naprawczy.
Po serwisie nie swojej skrzynki jednak najczęściej słyszy się podziękowanie lub nie słyszy się nic. Ale dwukrotnie zostałem też zrugany za wykonanie serwisu - to tak ku rozwadze.

A jeśli serwisem nazwać podanie poprawnych kordów (jak są poważnie walnięte) to już w ogóle lepiej się nie odzywać...
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ilneptuno » Wt, 18 wrz 2007 13:18

Dziku napisał(a):
filips napisał(a): Ale dwukrotnie zostałem też zrugany za wykonanie serwisu - to tak ku rozwadze.


A jeśli serwisem nazwać podanie poprawnych kordów (jak są poważnie walnięte) to już w ogóle lepiej się nie odzywać...


O właśnie dziku!!!! O to mi chodziło, zgrabnie to ująłeś. Poprostu nie chciałem być narażony na jakieś ataki.



Dziku napisał(a): A jeśli serwisem nazwać podanie poprawnych kordów (jak są poważnie walnięte) to już w ogóle lepiej się nie odzywać...


Znajdowałem skrzynki czasem w promieniu 20 metrów... Ale nie korygowałem współrzędnych.
Obrazek
Avatar użytkownika
ilneptuno
Początkujący
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt, 07 wrz 2007 11:02
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości