Oregon 550

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Oregon 550

Postprzez Ranger » So, 15 maja 2010 10:10

Moim zdaniem wyszukiwanie po nazwie i zabiegi z dodawaniem znaków w nazwach nie załatwią wszystkiego.
Np. w Treku można sortować punkty w/g ich kolejności w pliku, można alfabetycznie po nazwach albo w/g odległości od bieżącej pozycji gps lub pozycji wskazanej na mapie, (geosortowanie). Zacząlem się zastanawiać nad sortowaniem w/g dat, ale to w aplikacji załatwia możliwość umieszczania punktów w dowolnych folderach czy dodawania do wybranych plików (choć akurat ten kij też ma dawa końce, bo wtedy jakiś plik trzeba wskazać). Można zmienić ustawienia dla położenia folderów roboczych, co skutkuje tym, że tworzy się ich nowy zestaw, a następnie można sobie żonglować danymi menedżerem plików telefonu.
Taka operacja jak konieczność zmiany karty ze względu na dane, przy dzisiejszych pojemnościach i mozliwościach urządzeń, praktycznie nie występuje. Dane można też wysylać, mailem czy BT..
Natomiast co do zjawiska generalnie - w odbiornikach turystycznych GPS widać wyraźnie to, że podstawowym kryterium podejścia do danych jest ich geospecyfika. Stąd może mniejszy nacisk i chęć dostarczania menadżera plików o właściwościach bardziej znanych z rozwiązań komputerowych. Ale jest też faktem, że w rozwiązaniach uniwersalnych usługi dostarczane w tej materii przez podstawowe oprogramowanie urządzenia mogą stanowić dla użytkowników dodatkową i potrzebną funkcjonalność.
W przypadku Garmina problem się zaczął z pojawieniem się odbiorników wyposażonych w karty, które użytkownikom kojarzą się z czymś bardziej uniwersalnym, bo znanym z innych rozwiazań. I wtedy się okazało, że to co wystarczało do zarządzania danymi w pamięci wbudowanej, do nośników wymiennych nie przystaje.
To trochę takie podejście - my korzystamy z FAT-a, a nie FAT z nas ;-)
Niemniej, niechęć do korzystania z mechanizmów plikowych można też prosto wytłumaczyć czymś zupełnie innym - niech się Betty skupi na nawigowaniu, a nie na copy & paste. Kompromis powinien być chyba gdzieś pośrodku :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Oregon 550

Postprzez GPS Maniak » So, 15 maja 2010 10:27

Wspomniałem o Betty nie bez kozery. Oregon jakoś od samego początku kojarzy mi się z torebką damską: "och jaki on śliczny!". Jest śliczny. To fakt. Też jestem pod wrażeniem urody Oregona. Przypomnę jednak motto z mojej www: " ... Odbiornik GPS oraz informacyjny serwis www nie muszą być ładne. Muszą być praktyczne ...... ". Dlatego w końcu zrezygnowałem z zakupu tego urokliwego, ale - jak dla mnie - zbyt uproszczonego sprzętu.

Nawiasem mówiąc zarówno w 60CSX jak też w Rino system zarządzania Waypointami jest bardziej zaawansowany. "Wstecznictwo" Garmina w tym zakresie, a do tego jakieś zautomatyzowanie zapisywania śladów, zautomatyzowanie - bez możliwości ingerencji użytkownika - momentu załączania kompasu (nie wiadomo kiedy działa kompas, a kiedy nie), brak możliwości włączenia pytania o sposób kalkulacji trasy (pod drogach - bezdroże), etc. etc. wskazują wybitnie na to, że jest to odbiornik typu: "włącz i używaj" - dla Betty właśnie. Przynajmniej na etapie projektowania. Bo oczywiście używać może go każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik, pod warunkiem, że jest w stanie te uproszczenia zaakceptować.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Oregon 550

Postprzez slimak » So, 15 maja 2010 12:05

GPS Maniak napisał(a):Oregon jakoś od samego początku kojarzy mi się z torebką damską:

Dzięki :-) http://www.youtube.com/watch?v=OFdxBMvy ... re=related
Dlatego w końcu zrezygnowałem z zakupu tego urokliwego, ale - jak dla mnie - zbyt uproszczonego sprzętu.

Mógłbyś te wady/uproszczenia w skrócie opisać jeszcze raz, bo mam wrażenie, że są one w pewnej mierze już częściowo nieaktualne.
Nawiasem mówiąc zarówno w 60CSX jak też w Rino system zarządzania Waypointami jest bardziej zaawansowany.

W starym Garmin V też.
"Wstecznictwo" Garmina w tym zakresie, a do tego jakieś zautomatyzowanie zapisywania śladów,

Ślady: auto + stopnie szczegółowości, manual dowolny czas lub dystans. Zapis fragmentów, zmiana kolorów, auto zapis do archiwum, trackback.
zautomatyzowanie - bez możliwości ingerencji użytkownika - momentu załączania kompasu (nie wiadomo kiedy działa kompas, a kiedy nie

Kompas: prędkość graniczna 4,5km/h plus możliwość sprawdzenia w każdym momencie przez poruszanie nadgarstkiem.
brak możliwości włączenia pytania o sposób kalkulacji trasy (pod drogach - bezdroże

Pyta się tylko nie przed pokazaniem mapy, lecz po pokazaniu mapy (trzeba wejść w [Dokąd] dwa puknięcia w ekran).

W 60csx chyba na pewno brakuje widoku 3D, mapy wyświetlanej razem z profilem wysokości, kompasu 3osiowego.
http://www.youtube.com/watch?v=xKcWfpRX ... re=related
Pozdrawiam
Ślimak

Oregon 450t
Motorola MB526
Samsung Galaxy Spica I5700
Nokia 6630 http://slimak.republika.pl/6630.htm
Dawno dawno temu Garmin 38, II+, V. http://slimak.republika.pl/index2.html :-)
slimak
Bywalec
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz, 06 maja 2010 9:05

Re: Oregon 550

Postprzez phalops » So, 15 maja 2010 13:07

slimak dzięki za podpowiedzi. Muszę poćwiczyć z POI, zobaczyć jak to działa, jakie daje możliwości przeglądania, dodawania indywidualnych opisów itp., sprawdzić czy są jakieś ograniczenia ilościowe (ile POI, ile katalogów, podkatalogi ?). W ten sposób może dałoby się rozwiązać sprawę danych archiwalnych. Czy POI mają przyporządkowywane jakieś cechy, po których można wyszukiwać?
Co do zdjęć, są takie możliwości jak piszesz, ale przy braku możliwości nadania zdjęciu tytułu i w razie konieczności krótkiego opisu, to trzeba to robić w notatniku i opisywać po powrocie (nadal nie przy zdjęciu na karcie - Oregon tego nie obsłuży?) (Przy okazji zagadka - dlaczego nie pokazuje informacji o wysokości, na jakiej robiono zdjęcie?). Co do kodowania waypointów to są dwa problemy, nadal nie mogę w Oregonie wybrać zestawu, który oglądam, a przy zakładanej ilości danych nie wyobrażam sobie pamiętania nazw miejscowości i samych kodów - zbyt skomplikowane. Bardzo brakuje sortowania wg,daty i wg. nazwy, wyszukiwania po dwóch-trzech cechach.
Jak dla mnie możliwości mapowe i zobrazowanie geodanych na mapie wydawały się OK. Być może jak poznam lepiej to urządzenia, a może i inne, to będę miał jakieś uwagi. Natomiast rzuciła się w oczy bardzo siermiężna obsługa danych. Podkreślam to moje pierwsze doświadczenia z GPS-em. Postrzegam tą wadę, jako dziwaczną i niezrozumiałą nierównowagę w urządzeniu wiodącego producenta, stosunkowo nowym, stosunkowo drogim i reklamowanym, jako mającym wszystko (nie bezpośrednio, ale ma kolorowy dotykowy wyświetlacz, mapę TOPO Europy, nawigację, aparat fotograficzny, obsługuje karty). Dlaczego nie ma banalnej obsługi geo-danych? Co więcej można to zmienić dając zmodyfikowane oprogramowanie, a więc sprawa do poprawienia? Możliwe jednak, że będzie to w jakimś nowym modelu :(
phalops
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): Wt, 06 kwi 2010 22:10

Re: Oregon 550

Postprzez sdsyc » So, 15 maja 2010 13:34

phalops napisał(a):Muszę poćwiczyć z POI [...] (ile POI, ile katalogów, podkatalogi ?


Ogólnie o POILoader
:arrow: http://gpsmaniak.com/new/soft-poiloader.htm
:arrow: http://gpsmaniak.com/new/Image_12/man_TourGuide_nuvi.pdf
:arrow: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=19#p19

O układzie folderów i plików :arrow: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=46604#p46604
O liczbie POI na przykładzie Nuvi 250 :arrow: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=37504#p37504
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Oregon 550

Postprzez asandrzej » So, 15 maja 2010 13:55

Witam.

@ phalops
Jeżeli chodzi, o jakość zdjęć nie można spodziewać się cudów, ale mam pytanie czy przeglądałeś ustawienia aparatu.
Oregon może wykonywać z zdjęcia przy zastosowaniu trzech rozdzielczości do wyboru 1MP, 2MP, 3,3MP.
Może tu jest przyczyna „katastroficznej jakości” jak to określiłeś.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Oregon 550

Postprzez GPS Maniak » So, 15 maja 2010 15:10

slimak napisał(a):Mógłbyś te wady/uproszczenia w skrócie opisać jeszcze raz, bo mam wrażenie, że są one w pewnej mierze już częściowo nieaktualne.

Możliwe. Używałem Oregona (400) przez parę tygodni w styczniu i lutym br. Od tego czasu mogło się to i owo zmienić.
slimak napisał(a):Ślady:

Wszystko fajne, ale podwójny zapis: raz jako ślad aktywny, a dwa na kartę tak w jak w datalogerze, chyba nadal jest niemożliwy?
slimak napisał(a):Kompas: prędkość graniczna 4,5km/h plus możliwość sprawdzenia w każdym momencie przez poruszanie nadgarstkiem.

A gdybym chciał 2km/h i to dopiero po 5 sekundach, albo w ogóle wyłączyć kompas jednym naciśnięciem palca?
slimak napisał(a):Pyta się tylko nie przed pokazaniem mapy, lecz po pokazaniu mapy (trzeba wejść w [Dokąd] dwa puknięcia w ekran).

Piszesz jak Soko (z pełnym szacunkiem dla Krzysztofa) - dwa kliknięcia trzy obroty rollera i po sprawie :wink:
OK. Też tę "ścieżkę" postępowania odkryłem. Tyle, że tak jak mam w Rino czy 60CSX jest po prostu - dla moich potrzeb - wygodniej.
slimak napisał(a):W 60csx chyba na pewno brakuje widoku 3D, mapy wyświetlanej razem z profilem wysokości, kompasu 3osiowego.

Outdoroowca nie używam w samochodzie, zatem 3D nie jest mi potrzebne, kompasu 3osiowego oczywiście żal, ale nie każdy Oregon to ma - mój nie miał, natomiast dashboard z profilem wysokości to faktycznie jest to, co śni mi się po nocach :!: Mówię to całkiem poważnie - właśnie dla tego bajeru zachorowałem na Oregona. Jednak 6 tygodni intensywnej zabawy, w tym kilka zimowych wycieczek w okolicach Leska, wyleczyło mnie z tego pomysłu.

Dlaczego? Powodów jest wiele. Dyskutowaliśmy tu kiedyś np. o niezbyt szczęśliwym rozwiązaniu sprawy informacji o obiektach "pod szpilką". W "klasyce" wygląda to znacznie lepiej. Również modyfikacja tras jest dużo gorzej rozwiązana w nowych odbiornikach niż w "klasyce". Ogólna ergonomia* obsługi też gorsza niż w 60CSX czy Rino. W efekcie mamy z jednej strony ciekawe rzeczy (ech ten dashboard :wink: :D ) i niewątpliwe zalety tego sprzętu, z drugiej niestety nie małą listę wad. No i tu w zależności od rodzaju uprawianej turystyki oraz własnych preferencji, każdy sam musi rozważyć co dla niego ważniejsze: zalety czy wady? Ja rozważyłem i .... nie kupiłem :D

*) Kilka rzeczy, które mnie wkurzają oraz kilka które mi się podobają w Oregonie wymieniłem m.in. tu: viewtopic.php?p=86160#p86160
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Oregon 550

Postprzez slimak » So, 15 maja 2010 19:51

GPS Maniak napisał(a):Wszystko fajne, ale podwójny zapis: raz jako ślad aktywny, a dwa na kartę tak w jak w datalogerze, chyba nadal jest niemożliwy?


Nie. Ale Ox50 ma ~800MB na ślady (wszystkie mapy mam na karcie gmapbmap.img, gmapsupp.img, gmapsuppCN11.img itd.), Archiwizowane ślady w Ox50 nie są odchudzane i do tego nie da się skasować ich przez menu zeruj. :-)

A gdybym chciał 2km/h i to dopiero po 5 sekundach, albo w ogóle wyłączyć kompas jednym naciśnięciem palca?


Tylko po co. Wystarczy skalibrować go w środowisku w którym go używamy i głupot nie pokazuje (wiem kalibracja 3-osiowa jest upierdliwa).

niezbyt szczęśliwym rozwiązaniu sprawy informacji o obiektach "pod szpilką". W "klasyce" wygląda to znacznie lepiej.


Czy na pewno lepiej? W 60csx chyba trzeba celować by nie trafić w coś na mapie, w Ox50 wystarczy pacnąć gdziekolwiek i z listy wybrać, co się chciało zaznaczyć (wysokość jest podawana dla każdego obiektu).


*) Kilka rzeczy, które mnie wkurzają oraz kilka które mi się podobają w Oregonie wymieniłem m.in. tu:[b] viewtopic.php?p=86160#p86160


Co do listy
Obrazek Obrazek
Chyba jestem jakiś dziwny, ale na Oregonie widzę dużo więcej informacji niż na 60csx ;-)

Co do rękawiczek: jedną ręką (kciukiem) używać Ox50 się nie da. :-(, ale dwiema można pacać dość dokładnie w ekran. Na wszelki wypadek jednak warto zabrać do kieszeni jakiś suchy patyczek.

Ogólnie z Twoich wad zostawiam trzy:
* gorsza jakość wyświetlacza
* brak przydatnych skrótów klawiszowych
* gorsza - zwłaszcza w warunkach zimowych - ergonomia obsługi (przynajmniej w odniesieniu do Rino i 60CSX)
Pozdrawiam
Ślimak

Oregon 450t
Motorola MB526
Samsung Galaxy Spica I5700
Nokia 6630 http://slimak.republika.pl/6630.htm
Dawno dawno temu Garmin 38, II+, V. http://slimak.republika.pl/index2.html :-)
slimak
Bywalec
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz, 06 maja 2010 9:05

Re: Oregon 550

Postprzez Wojtek Szydlowski » So, 15 maja 2010 20:10

Po 2,5 miesięcznej przygodzie z Oregonem sprzedałem odbiornik.
W sumie, to uważam, że Garmin poczynił duży krok w przód wprowadzając nowe odbiorniki z szybkim procesorem a dzięki temu CustomMaps i dashboardy.
Poległ jednak na hardware.
Dotykowy ekran nie sprawdza się tak, jak ekrany klasycznych serii.
Bardzo czekam na serie 78 (już wiadomo, że będzie) / 62 (czas pokaże), i wszystkim zastanawiającym się nad zakupem pierwszego odbiornika chciałbym zasugerować, aby wstrzymali się przez miesiąc, wtedy już na polskim rynku będzie przynajmniej GPSMAP 78.
Po tym dość krótkim czasie użytkowania Oregona, za największe niedogodności uważam:
- brak przycisków
- trudność w "najechaniu" kursorem na punkt, aby obejrzeć szczegóły / opis
- jednak słaby ekran

Bądź co bądź warto było, bo dzisiaj już wiem, czego brakowało mi w odbiorniku, który - do czasu zakupu Oregona - wydawał mi się niedoścignionym wzorem, czyli 60Csx.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Oregon 550

Postprzez GPS Maniak » So, 15 maja 2010 22:42

slimak napisał(a):Czy na pewno lepiej? W 60csx chyba trzeba celować by nie trafić w coś na mapie, w Ox50 wystarczy pacnąć gdziekolwiek i z listy wybrać, co się chciało zaznaczyć (wysokość jest podawana dla każdego obiektu).

Nie o to chodzi. Chodzi o to, że podczas przesuwania mapy w odbiornikach klasycznych pojawia na górze ekranu belka, zawierająca więcej informacji niż w Oregonie. Jest na Garniaku cały wątek poświęcony temu zagadnieniu.
slimak napisał(a):Chyba jestem jakiś dziwny, ale na Oregonie widzę dużo więcej informacji niż na 60csx ;-)

Na tej fotce? Jest to związane z tym, że w obu odbiornikach była ustawiona szczegółowość "Normalna", co przy zoom=200m powoduje, że w Oregonie wyświetla się level0 mapy (najbardziej szczegółowy) a w 60CSX level1 - gdzie na mojej mapie brakuje już linii energetycznych. To kwestia konfiguracji odbiornika, a że fotka nie miała dokumentować zachowań przy określonych zoomach, a tylko różnicę w "czytelności kartograficznej" odbiornika, robiąc fotkę, nie zwróciłem nawet uwagi, na to że widać tam nieco inną mapę.

Tak czy siak, chyba będziemy zgodni. Oregon ma poważne zalety w stosunku do "klasyki", ale niestety ma też nie mniej poważne wady. Szkoda. Z drugiej strony może i lepiej że Garmin jeszcze nie zrobił odbiornika moich marzeń? :idea: Bo przecież "ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy" :wink: :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Oregon 550

Postprzez slimak » N, 16 maja 2010 8:37

Wielkie dzięki za info na PW. Jeszcze nie opanowałem guzikologii forum. Odpowiedź wysłałem i ma status Wysłano: N, 16 maja 2010 9:21, ale jest ciągle w zakładkach do wysłania??
Pozdrawiam
Ślimak

Oregon 450t
Motorola MB526
Samsung Galaxy Spica I5700
Nokia 6630 http://slimak.republika.pl/6630.htm
Dawno dawno temu Garmin 38, II+, V. http://slimak.republika.pl/index2.html :-)
slimak
Bywalec
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz, 06 maja 2010 9:05

Re: Oregon 550

Postprzez Antonio » N, 16 maja 2010 8:41

slimak napisał(a):ale jest ciągle w zakładkach do wysłania

Zniknie, jak wiadomość zostanie odebrana.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Oregon 550

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pn, 17 maja 2010 21:48

slimak napisał(a):Mógłbyś te wady/uproszczenia w skrócie opisać jeszcze raz, bo mam wrażenie, że są one w pewnej mierze już częściowo nieaktualne.


GPS Maniak napisał(a):Możliwe. Używałem Oregona (400) przez parę tygodni w styczniu i lutym br. Od tego czasu mogło się to i owo zmienić.


W sumie to chyba najgorszy jest ekran i precyzja "najeżdzania" na punkty mapy kursorem, przy pomocy dotykowego ekranu i tego - obawiam się - nic nie zmieni.
I to trzeba jasno wyartykułować potencjalnym nabywcom tej serii, zwłaszcza, w perspektywie pojawienia się w najbliższych tygodniach serii 78 i (być może) 62, która powinna dać nam wszystko co najlepsze z klasyki i z Oregona.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Oregon 550

Postprzez slimak » Wt, 18 maja 2010 8:47

Wojtek Szydlowski napisał(a):
W sumie to chyba najgorszy jest ekran i precyzja "najeżdzania" na punkty mapy kursorem, przy pomocy dotykowego ekranu i tego - obawiam się - nic nie zmieni.


W O450 jest troszkę lepszy ekran niż w O400. W Oregonie zamiast celować grubym paluchem w mikroskopijną np. ścieżkę należy puknąć w pobliżu i następnie przesunąć odpowiednio całą mapę. I o ile będę widział ekran, to zrobię to szybciej niż w 60csx. ;-)

I to trzeba jasno wyartykułować potencjalnym nabywcom tej serii, zwłaszcza, w perspektywie pojawienia się w najbliższych tygodniach serii 78 i (być może) 62, która powinna dać nam wszystko co najlepsze z klasyki i z Oregona.


Nowe modele na pewno nie będą lekarstwem na wszystko. :-(

Obrazek Obrazek

Garmin 78 będzie o 4cm większy z mniejszym ekranem i z dużo mniejszą rozdzielczością (ekran 78=60csx).

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID ... 3#specsTab
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID ... 6#specsTab
Pozdrawiam
Ślimak

Oregon 450t
Motorola MB526
Samsung Galaxy Spica I5700
Nokia 6630 http://slimak.republika.pl/6630.htm
Dawno dawno temu Garmin 38, II+, V. http://slimak.republika.pl/index2.html :-)
slimak
Bywalec
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz, 06 maja 2010 9:05

Re: Oregon 550

Postprzez GPS Maniak » Wt, 18 maja 2010 16:41

slimak napisał(a):Garmin 78 będzie o 4cm większy z mniejszym ekranem ...

No bo to będzie odbiornik dla turystów, a nie do "torebki damskiej" :wink:
A tak poważnie. Pożywiom uwidim. Mnie najbardziej interesuje fakt, czy Garmin nareszcie upora się z błędnym wyświetlaniem punktów map z plikiem TYP, jaki obserwujemy w NUVIM, Colo, Dakocie i Oregonie. Owszem wydaje mi się, że własne mapy mógłbym odpowiednio spreparować, tak aby był wilk syty (sesnsowne ikony POI) i owca cała (włączone napisy) np. poprzez system "podwójnych obiektów" czy w ogóle podwójnych map, trudno jednak w taki sposób przygotowywać wszystkie potrzebne mi mapy - zwłaszcza komercyjne (np. Topo Czech/Slovakia). Diablo dużo roboty. Tak więc jeżeli ten bug nie zostanie usunięty nie wiem czy pokuszę się o zmianę odbiornika. Kupić coś, co przysporzy mi dodatkowej roboty, albo - jeżeli przeróbki sobie odpuszczę - ciągle będzie mnie wkurzało podwójnymi, bezsensownymi ikonami? A na dodatek moze się okazać, że "nowe" nie będą miały dashboardu z profilem wysokości. Wówczas nadal najlepszymi modelami - dla moich zastosowań - będą Rino i 60CSX.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości