Prognoza pogody

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Prognoza pogody

Postprzez shchenka » N, 07 paź 2007 18:32

Fajnie, że na OC PL pojawiła się prognoza pogody, ale prognoza ICMu jest znacznie lepsza.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Dziku » N, 07 paź 2007 19:11

He he - dopiero teraz ją zauwazyłem :lol:
Taka ogólna prognoza to tak czy inaczej tylko zabawka. Ot - dekoracyjny ornament się na stronce pojawił.
Osobiście też raczej z ICM korzystam, ale z tych dokładnieszych prognoz dla okolic miast.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez sp2ong » Pn, 08 paź 2007 5:49

Tez korzystam z ICM ale nie da sie tam wyluskac takiej mapki malej bo ICM ma rozbudowane elementy prognozy.
Ale teraz chyba mamy za duzo symboli Polski na stronie i chyba ikone "Interanktywnej mapki" wrzuce link do MENU nad linkiem do dynamicznej mapki skrzynek OC przez to troche mnie grafiki bedzie na stronie glownej.
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez shchenka » Pn, 08 paź 2007 7:45

To pewnie kwestia gustu, ale ja osobiście byłbym za podejściem minimalistycznym, tzn. bez takich (moim zdaniem w sumie zbędnych) elementów graficznych. Pewnie, że wybierając się na skrzynki warto znać prognozę pogody, ale przecież i tak wszyscy sprawdzają prognozę ICMu, a taka ogólna mapka jest zupełnie nieprzydatna.

Podobnie, byłbym za tym, żeby w miarę możliwości unikać na pierwszej stronie elementów migających, takich jak np. reklama geolutina.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez filips » Wt, 09 paź 2007 19:52

sp2ong napisał(a):Tez korzystam z ICM ale nie da sie tam wyluskac takiej mapki malej
...


Ale można by zrobić lepszy bajer: przy każdej skrzynce link do odpowiedniego meteorogramu na ICMie (na podstawie współrzędnych). I w sumie może było by to nawet przydatne...
Trzeba by tylko się zorientować jak mają się współrzędne siatki do wspł. geograficznych.
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37


Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości